Najosobnejšia spoveď

Speváčka Lenka Rakárová alias LeRa predstavila srdcervúcu baladu Divorce (rozvod), ktorá je zároveň jej úprimným rozhovorom s Bohom o krachu vzťahu a rozvode manželstva. Osobná pesnička je po ôsmich rokoch prvou otvorenou spoveďou speváčky o najťažšom období, aké kedy prežívala. Zároveň chce poukázať na to, že takmer každému sa v živote už stalo, že stretol nesprávneho človeka, že sa pomýlil, že sa nechal oklamať a pociťoval bolesť zo zrady toho najbližšieho.

Každá zrada, nevera, klamstvo či rozchod chvíľu bolia a je to v poriadku. Avšak nepokazme si celý život negatívnymi pocitmi, výčitkami a spomienkami len preto, že niekto iný urobil chybu. Nemusíme pre ňu navždy trpieť. Naopak, môžeme sa jednoducho poučiť a v čo najkratšom čase začať odznova. Byť single je svojím spôsobom skvelé. Môžete spoznať samého seba, venovať sa svojim záľubám, vytvoriť si lepší vzťah so sebou samým a vtedy, keď budete pripravení, príde tá skutočná, ozajstná láska. Netreba tlačiť na pílu a už vôbec nie zotrvávať v toxických, neperspektívnych vzťahoch. Skôr či neskôr to skončí a vy zbytočne prídete o množstvo času. Veci buď sú alebo nie sú. Nič medzitým nie je. A ten najdôležitejší cit je sebaláska. Až potom prichádzajú na rad tí druhí, hovorí pragmatická rockerka, ktorá sa zo svojich nepríjemných skúseností s láskou vyspievala v dojímavej balade.

Vedela som, že na mojom novom albume Bird’s Eye View chcem byť autentická a naozaj osobná. Chcela som sa s poslucháčmi podeliť o skutočné pocity a zážitky. Balada Divorce je to najosobnejšie, čo som doteraz napísala a naspievala, prezrádza LeRa, ktorej popularita momentálne rastie najmä v Nemecku.

Videoklip sa natáčal v malackých lesoch a pred Dómom sv. Martina v Bratislave, kde sa speváčka v minulosti vydávala, čím pieseň o vnútornej bolesti získava na autenticite. LeRa svojim hlasom a farbou trochu pripomína slávnu Bonnie Tyler, v Nemecku ju prirovnávajú k legendárnej nemeckej heavymetalovej speváčke Doro Pesch. V pesničke Divorce opäť potvrdila svoje spevácke kvality, pričom ju jej jedinečná farba hlasu v kombinácii s jednoduchým čiernobielym klipom nenásilne dostávajú čoraz viac do popredia vo viacerých krajinách Európy.