Najtvrdšia pieseň kapely Mirai je tu

Vypredané jesenné turné kapely Mirai si nenechalo ujsť vyše desaťtisíc ľudí. Aj jarná časť, ktorá štartuje v marci, je už tiež pomaly vypredaná. S druhým, veľmi pestrým albumom Arigató, a na čele Miraiom Navrátilom zbrázdili Česko i Slovensko. V súčasnosti si so svojimi rôznorodými muzikantskými schopnosťami získavajú srdcia fanúšikov. Producent Ondřej Fiedler, je rád, že kapela netrpí na  žánrovú vyhranenosť, ale práve naopak. Mirai vydali klip songu Achillova pata so zábermi z decembrového koncertu v pražskom Fóre Karlín, a tiež s miestami ktoré sú srdcovkou skupiny.

Už druhý album aktuálne najlepšej mladej českej kapely, ako Miraioznačuje producent Ondřej Fiedler, sa teší z úspechu. Dôkazom sú rádiové hity HometownØtchi, klipy s miliónmi vzhliadnutí a vypredanými koncertami. Pred jarnou šnúrou prichádzajú Mirai s novým videoklipom. Réžia i námet mal pod palcom Ondřej Kudyn, ktorý už pre kapelu urobil niekoľko klipov. Ten priznal, že práve táto pieseň je jeho najobľúbenejšou a nakrúcanie klipu k nej si doslova vydupal.

Videoklip je inšpirovaný snami, myšlienkami aj reálnymi príbehmi zo života frontmana kapely. Natáčalo sa v domovských mestách kapely, napríklad v ich Hometown, v areáli FM City Festu, kde každoročne koncertujú. Artový klip je obohatený o živé zábery zhotovené na záverečnom koncerte jesennej koncertnej šnúry vo Fóre Karlin, a tiež o zábery točené na starú VHS kameru, ktoré svojim vizuálom ohromne pobavia.

O singli Mirai hovorí: Je to pieseň. Ktorá sa trochu vymyká tomu, čo sme doteraz vydali. Je to ostrejšia gitarovka, ktorá výborne funguje naživo a je to naša najtvrdšia pieseň. Aj preto je klip k nej umeleckejší. Nakrúcali sme ho v poriadnej kose a bolo to dosť o život.