Lea Danis láka na letný parket

Slovenská speváčka a moderátorka Lea Danis sa vracia po materskej dovolenke na hudobnú scénu. Po štyroch rokoch vydáva očakávaný singel Dancefloor. Kvalitný zvuk, svieži videoklip, tanečnice, to je singlová novinka, ktorá láka na letný parket. Pieseň inšpirovaná aktuálnym diskopopovým soundom a vznikla v spolupráci s multitalentovaným producentom a textárom Matejom Lil Max Miklošom na Slovensku aj v Českej republike.

Spolupráca bola super, nevedela som sa dočkať, až sa opäť dostanem do štúdia s Maxom. Pritom sme sa stretli len krátko predtým, ako sme začali nahrávať. Hneď som pochopila, že to je môj človek. Povedala som mu, že zima bola dlhá a chcem svieži tanečný zvuk, pieseň, ktorá ľuďom prinesie radosť a pozitívnu energiu do každodenného života. Text piesne má v sebe tajomné elektrizujúce napätie a každý si v ňom môže nájsť svoj vlastný význam. Pre mňa osobne je najkrajšia fráza a posolstvo: si ten fix, ktorý potrebujem, hovorí speváčka.

Pamätám si, ako som prišla do haly na natáčanie a Pierre Lexis stál na streche dodávky, snažil sa zavesiť plachtu na okná kvôli svetlu a vôbec mu to nešlo. Bol veľmi vysoko, nemal šancu, ale strašne sa pritom smial. Vedela som, že to bude dobré točko. Najdôležitejšia je pre mňa okrem profesionality hlavne priateľská atmosféra, neviem pracovať s ľuďmi, ktorí sú pri práci v tenzii alebo sa nevedia úplne uvoľniť. Títo ľudia boli môj dream tím, opisuje speváčka vznik videoklipu. Je haluz šoférovať auto, ktorého kapota má pocitovo tri metre, pritom sa treba smiať do kamery a počúvať pokyny režiséra z vysielačky. Ale najhoršie boli asi zákruty, pri takom aute je každá cesta úzka. Našťastie všetko dobre dopadlo a všetci nakrúcanie prežili, dodala so smiechom.