Nalejte si šampíčko, Zagorová spieva O Lásce

Autor foto: Anna Kovačič, Zdroj foto: Supraphon

Ešte poriadne nestihla doznieť sila dva a pol roka starého albumu VyznáníHana Zagorová je späť s ďalšou mimoriadne silnou nahrávkou. Komplet 13 piesní vyšiel pod názvom O Lásce a legendárna speváčka ním potvrdzuje status šansónovej speváčky.

Je to tak, aj keď k tej zmene (alebo jej náznaku) došlo už vlastne niekedy v roku 1991, keď Hana Zagorová vydala album Rozhovor v tichu, kde naznačila, že ľahké popové popevky by rada vymenila za pesničky s dušou. A postupne ich servírovala svojim poslucháčom, pričom jej predchádzajúci album si vyslúžil žánrové označenie pop šansón a s týmto novým to bude obdobné.

Novinka Hany Zagorovej je samé prekvapenie. Tým najväčším je hádam spojenie legendárnej speváčky s generačne mladšími autormi. Na novinke O Lásce totiž vedľa mien ako Jiří Zmožek, Petr Malásek, Jan Krůta, či Václav Kopta spolupracovali mladí autori Ondřej Brzobohatý, Michal Hrůza, Radůza, či Martin Chodúr, ktorý popri svojich silných kantilénach napísal pre Zagorovú rovnako silný šansón (On se vrátí).

612aa6c3Napriek tomu, že z kolekcie trinástich piesní sa ktorejkoľvek z nich bude veľmi ťažko dostávať do súčasného rozhlasového éteru, je celkom isté, že svojho poslucháča si táto nahrávka naopak nájde veľmi ľahko. A ten nebude mať dôvod polemizovať nad tým, ktorá pesnička je najlepšia, pretože O Lásce je jednoducho komplet skvelých piesní.

Hana Zagorová prichádza na svojom novom albume s mimoriadne silnými textami, ktoré vďaka interpretácii zrelej ženy dostávajú úplne iný rozmer. Oproti predošlej nahrávke je to ďalší posun na poli žánru, ktorému sa Zagorová poddala. Je to celkom logické smerovanie. Pretože jedine taká osobnosť ako Hana Zagorová dokáže tak silné príbehy spievať s absolútnym presvedčením. Dokonalé je ladenie, ktoré sa speváčke podarilo dosiahnuť s netradičnou zostavou autorov, ktorí v podstate tvorbou pre túto legendu buď rozšírili svoj repertoár a rovno potvrdili svoje kvality.

Nový album Hany Zagorovej je o láske a prináša 13 rovnocenných skladieb, ktoré znejú rovnako dobre pri horiacej sviečke a pohári šampíčka (nalejte si ho, je dôvod na oslavu), ako aj pri silnom zvuku z reproduktorov. Hana Zagorová novinkou potvrdzuje status Pani speváčky, ktorá môže spievať o čomkoľvek, pretože vlastne už všetko prežila. Nahrávky tejto speváčky sú tak istotou, ktorá určite nesklame a zaručene poteší. O Lásce je jeden z najlepších Zagorovej albumov vôbec, z ktorého si zamilujete asi tak… trinásť skladieb.

Pavol Božík
90%

Tracklist albumu O lásce:
O lásce
Je tady podzim
Aspoň se ohřeju
Tygr z hotelu
Jako tenkrát
Bójka
Ty jsi má víra
Možná jsem zakletá
Zasněná
Hraj, muzika
Lásko, lásko
Štěstí je v kapse na drobný
On se vrátí

Vydavateľstvo: Supraphon
Digitálny predaj: Supraphonline.cz
Rok vydania: 2016
Celkový čas: 46:28
Počet piesní: 13