Narodeninový trojalbum

Spevák, hudobník a uznávaný skladateľ a textár, Michal Hrůza, oslávil tento rok v auguste svoje 50. narodeniny. Ako darček si pripravil svoj prvý kompletný Best Of výber s názvom Hity & Příběhy, trojalbum 37 najväčších hitov mapujúcich jeho 20-ročnú kariéru v rozmedzí rokov 2001 až 2021, spoluprácu so skupinou Ready KirkenKapelou Hrůzy. Okrem najznámejších skladieb známych z rádií, filmov a koncertov, ponúka aj na úplne nový singel Nahoru.

Uvedomil som si, že vybrať 37 piesní, ktoré som za posledných dvadsať rokov vydal, je ťažké, a preto sme sa rozhodli album rozdeliť do troch úsekov: hity, duety a piesne z filmov a TV seriálov, či dokumentov, vraví spevák z Turnova. V prvej časti tak budeme počuť hity ako Černý brejle, Zejtra mám alebo Namaluj svítání, v duetoch sa objaví napríklad Duše do vesmíruKlárou Vytiskovou a Píseň kovbojskáLenkou Dusilovou. Jeho doposiaľ najstreamovanejšie hity Zakázané uvolnění alebo Pro Emu z filmovej časti, snáď ani nie je treba predstavovať.

Súčasťou albumu je aj nová pieseň s názvom Nahoru. Na tej Michal Hrůza pracoval spoločne s producentom Janom Horáčkom, kmeňovým členom kapely Mekyho Žbirku. Po jeho nedávnom úmrtí sa Jan Horáček stal členom Kapely Hrůzy. Najdôležitejšou správou piesne Nahoru je nádej, že všetko komplikované a ťažké sa čoskoro skončí. Vznikla, pretože vyjadruje moje vnímanie budúcnosti a vychádza aj z mojich ťažkostí a nevedomosti, čo ďalej. Myslím, že podobnú skúsenosť má viacero ľudí, priblížil spevák. Základné pravidlo môjho skladania je pravda. Niekedy aj ťažká, niekedy aj bláznivá, ale poslednú dobu cítim, že sa zase všetko na dobré obráti, dodáva o rekapitulácii svojej doterajšej tvorby Michal Hrůza.