Náušnice Igora Orozoviča

Český umelec Igor Orozovič, ktorý je známy predovšetkým ako divadelný a filmový herec, sa pod muzikantskou značkou Igor Orozovič & CO vydáva na hudobnú dráhu. Vlastný autorský repertoár predstaví s kapelou v rámci jarnej koncertnej série. Do svojich piesní vkladá kvalitnú poéziu s nadhľadom a primiešava k nej i temnejšie tóny, testosterón, elektroniku a erotiku. Ako prvú ochutnávku zo svojej tvorby vybral pieseň Náušnice, ku ktorej v spolupráci s režisérkou Janou Hojdovou natočil i videoklip.

Igor Orozovič v piesni Náušnice balansuje medzi niekoľkými žánrami, z ktorých vo svojej tvorbe vychádza. Ich šansónové ladenie korení popom, ľahkým jazzom a farebnou škálou jemnej alternatívy. Nechce však ustrnúť v jednom žánri a v každej piesni mu ide hlavne o jej zmysel a energiu, ktorú má odovzdať, pričom mu záleží na dokonalom prepojení textu a hudby. Hravý text Náušnic je inšpirovaný situáciou, kedy muž v posteli nachádza zabudnuté náušnice svojich mileniek, v ktorých ligote sa mu odrážajú skutočné príbehy stratených lások. Singel nahral v produkcii klávesáka Jana Aleša, s ktorým spolupracuje aj pri uvádzaní muzikálu Davida Bowieho Lazarus.

V klipe účinkuje celá plejáda krásnych žien v čele s charizmatickou modelkou Denisou Krškovou. Dlho sme hľadali tú správnu femme fatale, než sme ju našli. Denisou to ale len začína, pretože náušníc je v piesni viac, musí byť teda i viac dievčat. Medzi ďalšími kráskami sú performerka Viah, flautistka Kristýna Farag a herečky Jana Pidrmanová, Kamila Trnková a Veronika Lazorčáková, ktorá so mnou pieseň spieva. Prial som si, aby celý klip pôsobil ako oslava ženskej krásy a mileneckej lásky. Taká hravosť ako od Serge Gainsbourga. Mám dojem, že to táto doba zase trochu potrebuje, hovorí Igor Orozovič.