Nech je 360 ďalších dní tak pozitívnych, ako pieseň Kaliho & Dary

Ani jeden to v uplynulom roku nemal jednoduché. Do Kaliho i do Dary Rolins si občas kopli anonymní hejteri, ktorých úroveň vyjadrovania sa rovná nevyvetranej zaprdenej miestnosti, v ktorej trávia svoje zbytočné životy.

V osobnom živote to tiež nebol najjednoduchší rok. Neviem ako u Kaliho, ale u Dary určite nie. A to, že sa rozišla s Vrbovským, to nebol najväčší problém, pretože v kultivovanej krajine by sa to dalo prejsť jedným článkom s jednou informáciou. Ibaže táto kauza živí všetkých, čo sa tvária, že píšu o kultúre, už niekoľko mesiacov.

A napriek tomu Kali & Dara na konci roka zverejnili tak pozitívnu pieseň, akú by som nečakal nielen od nich, ale od máloktorého slovenského interpreta. Kali je raper a pritom v tej piesni nepovie jediné sprosté slovo, Dara je pani speváčka, ktorá to spoločné posolstvo potvrdzuje. Stačí sa dobre započúvať…

Jedna z najlepších raperských kombinácií so speváčkou, akú som kedy počul a nielen u nás. Kalimu sa uplynulý rok darilo. Rovnako skvelé spojenie vyčaroval i s kapelou IMT Smile a ich spoločná pieseň Poď so mnou je už niekoľko týždňov obrovským hitom. Daj viac ju bude nepochybne nasledovať. Bodaj by aspoň tento rok bol celý tak pozitívny, ako tento song. A ostatným Kaliho kolegom raperom iba jedna veta: Učte sa, ako sa má to robiť!

Pavol Božík