Nemusí sa pchať! Prestížne svetové magazíny si u Karin Ann podávajú kľučku

Zatiaľ čo slovenské médiá sú ku Karin Ann nepochopiteľné tuhé ako ľadovec, ktorý potopil Titanic, prestížne, mienkotvorné zahraničné hudobné médiá sa predbiehajú v tom, ktoré prinesie exkluzívnejší materiál o slovenskom speváckom a hudobnom zázraku. Našťastie pre famóznu Karin Ann, vo svetových médiách pracujú odborníci, ktorí sledujú dianie vo svete hudby a nehrajú na trucpodnik, ako väčšina slovenských hudobných médií i rádií.

O albume slovenskej speváčky najskôr informovalo jedno z najuznávanejších hudobných médií sveta – magazín NME. NME venoval Karin Ann a jej pripravovanému albumu priestor v špeciálnej rubrike The Cover, online verzii titulnej strany, prostredníctvom ktorej magazín každý pondelok objavuje nových umelcov a kapely z celého sveta a dáva do pozornosti objavy, ktoré stojí za to sledovať.

Karin Ann poskytla exkluzívny rozhovor s fotením redakcii NME počas showcaseového festivalu SXSW (South by Southwest) v texaskom Austine. Magazín NMEskloňoval meno Karin Ann na svojich stránkach už vo februári, keď vydala svoj predchádzajúci singel she

NME (The New Musical Express) je britský magazín, globálne uznávaný ako jedno z najmienkotvornejších médií vo svete hudby a popkultúry. Vznikol v roku 1952, pôvodne ako hudobné noviny, neskôr magazín. Od roku 1996 má svoju online verziu. V roku 2000 sa zlúčil so svojím najstarším, menej úspešným konkurentom, časopisom Melody Maker, vydávaným od roku 1926. Posledná tlačená verzia magazínu NME vyšla 9. marca 2018 s cieľom pokračovať v jeho existencii v online podobe. V lete 2023 redakcia oznámila návrat tlačeného magazínu v podobe dvojmesačníka.

Veľký slovenský hudobný zázrak následne dostal priestor na oficiálnej webstránke najprestížnejšieho hudobného ocenenia na svete, Grammy Awards, ktoré každoročne udeľuje Národná akadémia hudobného umenia a vied v USA za výnimočné úspechy v hudobnom priemysle. Karin Ann zaujala redakciu portálu Grammy.com, vďaka čomu jej Grammy Awards aktuálne venovali priestor v programe s názvom Global Spin, v rámci ktorého podporujú a zviditeľňujú zaujímavé nové talenty z celého sveta a upriamujú tak pozornosť verejnosti na objavy, ktoré sledujú tiež členovia akadémie.

V rámci aktuálnej epizódy Global Spin, Karin Ann odprezentovala svoj prvý singel she z pripravovaného albumu through the telescope, ktorý vyjde 10. mája 2024. Grammy.com v profile slovenskej speváčky zdôrazňuje, že umelkyňa vo svete reprezentuje Slovensko, a oceňuje jej odvážny umelecký prístup, prostredníctvom ktorého Karin Ann skúma rôznorodé hudobné štýly a témy ako rovnocennosť pohlaví, duševné zdravie a ľudské práva.

Soul For Show