Nespoznávam

Skladateľ a klavirista Ludo Kotlár sa novinkou Nespoznávam po prvýkrát predstavuje v úlohe speváka. Doteraz sme ho poznali ako súčasť mladej generácie slovenského jazzu, v rámci ktorej už zaznamenal mnoho úspechov. No teraz v singli netradične počuť najmä popové tóny s jemnými country náznakmi, ktoré dodávajú skladbe korenistý nádych.

Skladba vznikla ešte počas interpretovej štúdie v Poľsku na hudobnej akadémii. Dlho som ju mal odloženú v šuplíku, keďže som samého seba považoval viac za klaviristu ako speváka. No na popud kamaráta som ju spracoval do finálnej verzie a nakoniec som ju aj naspieval, s úsmevom prezrádza Ludo Kotlár počiatky vzniku piesne. S textom od Petra Konečného dodali skladbe záver veriac, že môže pomôcť ľudom prekonať ťažké obdobie v živote spojené s rozchodom. Najväčšou inšpiráciou po zvukovej stránke predstavuje pre Luda Kotlára americký spevák Brett Young, ktorého vplyv žánru pop country cítiť aj v skladbe Nespoznávam.

V baladovom žánri s podobnou tematikou predstaví Ludo Kotlár ešte jeden singel, na ktorom už pracuje. Súčasne klavírnym vkladom pracuje na pripravovanom CD so zoskupením Sole (world music/jazz) a s Ludo Kuruc Band hrá množstvo koncertov po celom Slovensku. Naposledy nahrávané klavírne kompozície možno počuť na jazzovom CD s Lukáš Oravec Orchestra a taktiež na viacerých jazzových platniach.