S úprimnosťou na vrchol

Iba devätnásťročná speváčka Nessa Barrett je globálnou senzáciou posledných týždňov. Jej singel die first atakuje vo veľa krajinách, vrátane Slovenska, rebríčky najhranejších skladieb. Krehká dievčinka z New Jersey v existenciálnej piesni vsádza na indie popový zvuk a silný melodický motív, ktorému poslucháč veľmi ľahko podľahne.V audiovizuálnom prevedení môže niekomu pripomínať Lanu Del Rey.

Úspech pesničky predznamenal záujem užívateľov siete TikTok, kde má Nessa Barrett skoro dvadsať miliónov obdivovateľov. Hýčka si ich od roku 2019. Otvorene s nimi zdieľa vlastné problémy, zveruje sa s tým, že trpí úzkosťami a depresiami. Pre generáciu Z sa jednoducho stala Nessa Barrett celebritou.

Záujem o die first zvýšilo aj jej emotívne prehlásenie, v ktorom skladbu venovala blízkemu priateľovi Cooperovi Noriegovi, populárnemu influencerovi, ktorého našli mŕtveho na parkovisku v Burbank. Prvýkrát sa Nessa Barrett hudobne prezentovala v roku 2020, keď sa celosvetovo presadila so singlom la di da v produkcii Travisa BarkeraBlink 182.