Nezhasínaj je posolstvom prežitia kultúry

Tri spievajúce herečky, Zuzana Hrvoľová, Michaela Pösová a Alex Haňdiaková, po bohatých skúsenostiach na koncertných, divadelných a muzikálových doskách, spojili sily a ako spevácke trio Feel3 sa predstavujú autorskou skladbou Nezhasínaj.

Mnohí vnímajú len tváre, ktoré žiaria vo svetlách reflektorov, avšak divadlo nie sú len herci. Koncerty nie sú len o spevákoch a kapelách. Je nás omnoho viac ako sa na prvý pohľad môže zdať. Všetci ľudia, ktorých sa to týka to majú teraz v životoch veľmi ťažké, hovorí Michaela Pösová. Umelecké trio za prežitie kultúry bojuje novou skladbou, ktorá nesie príznačný názov Nezhasínaj.

Videoklip je pre dievčatá rečou obrazu. Text hovorí svoj príbeh, hudba má svoju emóciu a spolu s obrazom sa vytvára celok. Na začiatku videa sú 4 rôzne zábery. Sú to elementy Zeme. Zem, oheň, voda, vzduch. Aby bola Zem v rovnováhe musia spolu fungovať. Je to akoby metafora na situáciu, ktorá sa tu deje, opisuje Alex zábery klipu. V klipe sme sa snažili zastúpiť obrazom rôzne umenia. Napríklad tanec, spev, herectvo, ktoré sa nemá kde ukázať, zlomené platne, ktoré nemajú zmysel, ale aj tak padnú na zem opravené. Obraz, ktorý je zničený červenou farbou, ale dokonca aj to je umenie. Rozprávková knižka, z ktorej zmiznú obrázky, pretože ich tam nemá kto nakresliť. Pódium, ktoré technici namiesto skladania rozkladajú, symbolizuje absenciu podujatí, dodáva Michaela.

Posolstvo piesne podporili aj známe tváre, ktoré sa objavili v klipe. Chceli sme zastúpiť viacero odvetví umenia a osloviť čo najviac ľudí, aby vnímali čo všetko a kde všade je umenie. Pomohli nám speváci, hudobníci, herci, tanečníci, fakírka a aj zastúpenie detského umeleckého sveta. Všetko sú to naši priatelia a kolegovia, ktorým veľmi ďakujeme za to, že sa stali súčasťou tohto, pre nás naozaj veľmi dôležitého diela s veľkou výpoveďou a silou, vyznáva sa Zuzana.