Nie som tu náhodou

Mladý raper a zrelá popová legenda v jednom songu. Dve výrazné hudobné osobnosti svojej generácie a žánru, Richard MüllerMajk Spirit, sa spojili v piesni Nie som tu náhodou. Výsledkom je kvalitný singel s filozofickým posolstvom. Pieseň už má aj unikátny videoklip, ktorý nakrútil skúsený režisér Roland Wranik. Je to vlastne krátky film s troma navzájom prepojenými príbehmi. Nešťastná matka, sebestredný vojak a utečenec žijú každý svoje vlastné trápenia, ktoré spolu čiastočne súvisia a každého z nich majú čosi naučiť.

Richard je legenda, ktorú si naozaj veľmi vážim a už dávnejšie som uvažoval, že ho prizvem do nejakého songu. Keď som pripravoval môj aktuálny album nazvaný práve podľa tejto piesne, najskôr som plánoval len použiť intro z jeho piesne Kristove roky. Keďže Richardovi sa to páčilo, rozhodol som sa skúsiť to aj s týmto singlom. Myslím, že výsledok je výborný, aspoň ja som naozaj spokojný, vyznal sa Majk Spirit.

Chcel som urobiť klip, ktorý bude celkom iný ako čokoľvek, čo som doteraz nakrútil. Skladba má veľmi silný text s posolstvom, že vlastne všetko je prepojené navzájom a každý dej, vec, hmota, hocičo, ovplyvňuje ďalšiu. Tak sme vytvorili tri bežné príbehy. Prvý opisuje matku, ktorá je nešťastná vo svojom aktuálnom vzťahu, druhý vojaka s obrovským egom, ktorý ubližuje iným, ale neuvedomuje si to, a posledný je príbeh utečenca. Ako sa napokon ukáže, ich životy sú navzájom prepojené. Dôležitý odkaz celého klipu je hlavne to, že hoci zažívame akokoľvek silné utrpenie, učíme sa cez to, vysvetlil režisér Roland Wranik.

Maj Spirit nedávno vydal svoj nový album, ktorý kritici označujú za najlepší a najvyzretejší v jeho doterajšej kariére. Na spoluprácu tentoraz prizval viacero osobností vrátane Moniky Bagarovej, Anity Soul a Veroniky Strapkovej. Richard je z nich jednoznačne najväčšou legendou, pre ktorú je však spev v raperskej piesni zatiaľ prvou skúsenosťou.

Majka sledujem už dlhšie, páči sa mi to, čo robí, a keď ma oslovil na spoluprácu, rád som to prijal. Najprv ma požiadal, či by mohol použiť môj recitatív z piesne Kristove roky. Poslal mi nahrávku a bolo to veľmi dobré. Potom prišla pieseň Nie som tu náhodou. Majk napísal text, ktorý ma naozaj oslovil. Keď sme skladbu nahrávali, tak som si všimol, že môj hlas je úplne prevalený. Bol som trochu neistý, ale vedel som, že keď mi pošlú nahrávku, môžem to stopnúť, ak sa mi to nebude páčiť. Avšak, keď som si to vypočul, bolo to super. Mladí ľudia vedia, čo robia a hlavne aj to, ako to majú urobiť. Hip-hop je legitímny žáner rovnako ako pop, jazz, rock alebo čokoľvek iné. Nevidím dôvod, prečo by sa žánre nemali prepájať, pochvaľuje si spoluprácu Richard Müller.