No Name spolupracujú s veľkými menami českého filmu

Skupina No Name má na konte ďalší veľký úspech. Zložila titulnú pieseň k novému českému filmu Poslední Aristokratka režiséra Jiřího Vejdělka. Novinka s názvom I prokletí může být štěstí je prvou českou piesňou slovenskej kapely a vznikla doslova za pár hodín. Text aj hudbu k novinke napísal spevák a frontman kapely Igor Timko.

Kto píše alebo tvorí vie, že ak vám cinkne hlavná téma, ostatné už ide rýchlo. Svoj nápad som odprezentoval chalanom ešte v deň, kedy sme videli film. Ráno sme si v Prahe pozreli film, večer sme odohrali koncert v Kladne, a v noci na oslavách maestra Karla Gotta som v uvoľnenej atmosfére kolegom z kapely navrhol, či by sme pesničku k filmu nevystihli sloganom I prokleti může být štestí. Reakcia bola fantastická a tak sme si rovno pripili aj na maestra, aj na novú pesničku, prezradil líder kapely Igor Timko.

Zadanie znelo jasne, český film a rodinná komédia, tak text vznikol v češtine. Ľudia sa čudujú, že ako je možné, že dokážeme plnohodnotne tvoriť aj v českom jazyku, ale je to jednoducho tým, že sme detstvo prežili nielen na slovenských ale aj českých rozprávkach. Práve preto sme sa snažili žánrovo nadviazať na filmy ako Traja  veteráni alebo Werichov Cisárov pekár a pekárov cisár. Skladbu po prvýkrát naživo odohráme v O2 Aréne 19. októbra v rámci českého Mejdanu s rádiom Impulz, vysvetľuje Igor Timko.

V rodinnej komédii Poslední aristokratka je hviezdne obsadenie hercov ako Hynek Čermák, Tatiana Dyková, Martin Pechlát, Eliška Balzerová, Pavel Liška alebo Táňa Pauhofová. Premiéra je naplánovaná 24. októbra v Českej aj Slovenskej republike.

Sme poctení, že sa naša muzika ocitla ako titulka filmu s hviezdnym obsadením. Niektorých poznáme osobne, na ostatných sa tešíme na premiére. S pánom režisérom Vejdělkom prebiehala diskusia na tému filmu a tému pesničky. S producentami Ondrejom Zimom a Silviou Michajlovou dolaďujeme posledné detaily. Vyzerá to tak, že na premiére filmu si našu pieseň aj zahráme. Osobne milujem prácu na niečom, čo sa nepredvídateľne vyvíja, či je to hudba, film, pieseň, všetko si to žije svojim vlastným životom. Akurát ich v správny čas môžete jemne korigovať, ale skutočne ide o živý organizmus, ktorý sa odvíja od toho, ako kreatívni ľudia ho formujú, konštatuje Igor Timko.