Nocadeň prichádzajú s ďalšou novinkou

Bratia Kopinovci z košickej kapely Nocadeň sú k svojim fanúšikom mimoriadne štedrí. Iba nedávno predstavili novinku Tváre a už prichádzajú s ďalšou novou skladbou, ktorá sa objaví na ich pripravovanom albume. Volá sa Svitanie a už nejaký čas znie aj z rozhlasového éteru. Nocadeň k novinke nakrútili svoj prvý čiernobiely klip. Autormi skladby sú ako vždy bratia Rasťo a Robo Kopinovci.

Od vzniku našej kapely skladáme všetky pesničky spolu s bratom. Má to korene ešte v detstve, kedy sme spoločne zhudobňovali rôzne básne našich obľúbených autorov. Keď som trocha dospel, popri spoločnom skladaní hudby, som sa pustil aj do písania textov. Takže aj v tomto prípade ide o naše spoločné dielo, vysvetľuje skladateľský proces v kapele Rasťo Kopina.

Kraj, v ktorom sme nakrúcali klip mám veľmi dobre zmapovaný, keďže moje veľké hobby je cyklistika a častokrát som tadiaľ prechádzal počas svojich cyklistických tréningov. V klipe okrem mňa účinkuje aj krásna modelka Diana, ktorá počas svojej kariéry pracovala, aj pre veľké mená módnych návrhárov. My v kapele sme veľkými milovníkmi módy, takže téma našich rozhovorov počas nakrúcania, bola okrem iného aj o zákulisí sveta módy. Zaujímavosťou je určite aj to, že je to v podstate náš prvý čierno biely videoklip, prezradil Rasťo Kopina.

Skladba Svitanie bude súčasťou nového albumu kapely, ktorý sa na trhu objaví už budúci mesiac. Predchádzajúci štúdiový album Pozemskí astronauti vyšiel v roku 2015, Nocadeň na ňom spolupracovali s dvojnásobným držiteľom americkej ceny Grammy Vladom Mellerom. Pochádzajú z neho hity ako Havran, V nás či Papierové kone.