Nová virálna senzácia z Ruska

Ruská skupina Little Big je novou virálnou senzáciou. Internet sa podľa ich najnovšieho videa učí tancovať a na sociálnych sieťach sa klip Skibidi porovnáva s Gangnam Style.

V októbri 2018 ruská raveová kapela Little Big vydala druhú časť svojho tretieho štúdiového albumu Antipositive Pt.2. A jeho úspechu napomohlo virálne video k piesni Skibidi, ktoré za desať dní nabralo na YouTube desiatky miliónov vzhliadnutí. Skladba si už vyslúžila prezývku Nový Gangnam Style. Televízne hviezdy, populárni rapperi a blogeri parodujú divné Skibidi pohyby, ktoré v klipe predvádza frontman Ilja Prusikin. Virál si všimla aj najväčšia večerná show ruskej televízie Večernij Urgant a vytvorila vlastnú Skibidi challenge.

Aktuálne najznámejším klipom Little Big je ten k piesni Big Dick: vyhral cenu Berlin Music Video Awards v nominácii Most Trashy a má na YouTube cez 44 miliónov vzhliadnutí.  Little Big vystupujú na najväčších pódiách Ruska a  okrem toho koncertujú v Európe. Sú vítaní najmä vo Francúzsku, Švajčiarsku, Nemecku a Holandsku.  Kapela má za sebou vystúpenia na veľkých európskych festivaloch ako Dour, Lowlands alebo Sziget.

Členovia Little Big sa dali dohromady v apríli v roku 2013 len preto, aby natočili smiešne video Everyday I’m Drinking. Videoklip mal však taký úspech, že skupina bola pozvaná, aby predskakovala slávnemu juhoamerickému rap-rave duu Die Antwoord. Odvtedy fungujú ako plnohodnotná kapela. Hovoria si satirická art kolaborácia a kladú veľký dôraz aj na vizuálnu stránku tvorby. Ich klipy vynikajú grotesknými obrazmi a špičkovou réžiou v podaní spoluzakladateľky skupiny Aliny Pjazok.