Motýli avizujú nový album Mandrage

Jedna z najúspešnejších českých kapiel, Mandrage, vydáva nový singel Motýli, avizujúci príchod nového albumu. Skladbu produkoval Armin Effenberger a kapela k nej predstavila už aj videoklip v hlavnej úlohe s Berenikou Kohoutovou. Scenára a strihu sa chopil bubeník Mandrage Matyáš Vorda, na réžii spolupracoval s kameramanom klipu Tomášom Kasalom.

Text je inšpirovaný metaforou mať motýľov v bruchu, pod ktorou si každý môže predstaviť trochu niečo iného. Naspievať Motýle, nebola žiadna sranda. Tá pesnička je minimálne o tón vyššie, než obvykle dosiahne môj hlas, ale chceli sme, aby refrén pôsobil vypäto a naliehavo, tak neostávalo, nič iné ako sa prekonať a vydať zo seba maximum, približuje nahrávanie spevák Vít Starý.

Singel pochádza z pripravovanej platne Po půlnoci, ktorej vydanie je naplánované na 19. január budúceho roka. Album bude obsahovať celkom 12 piesní, na ktorých sa hudobne i textovo podieľali všetci členovia Mandrage. Oproti poslednému albumu ponúknu Mandrage po hudobnej stránke viac gitarových a rockových prvkov, čím sa čiastočne vrátia k svojím počiatkom.

Platňa mala pôvodne vyjsť na jeseň tohto roku, ale veľa vecí sme prerábali, čím sme stratili množstvo času. Nakoniec sa nám nepodarilo album dokončiť ani za päť minút dvanásť, bude hotový skôr nejakú tu chvíľu po dvanástej. Každopádne sme toho názoru, že je lepšie vydať skvelú nahrávku po pol noci ako polotovar pred poludním, vysvetľuje gitarista kapely Pepa Bolan i symbolický názov albumu.