K moru v karaváne

Tento rok sa pôjde k moru v štýlovom obytnom aute. Natešená foodblogerka Monika si už plánuje, ako z čerstvých rýb, kalamárov a kreviet nakúpených na chorvátskom trhu nakrúti špeciálnu jadranskú epizódu, jej muž Honza sa zasa vidí na pláži s fľašou oroseného piva, kým deti zabavia animačné programy. No sotva sa vydajú na cestu, prichádza jeden karambol za druhým. Nič však nemôže prekaziť ich dovolenku!

Obľúbená herečka a speváčka Bára Poláková a herec Lukáš Príkazký sa vydávajú do Chorvátska s karavanom. A nielen takým hocijakým! Nečakané dedičstvo im prihrá karavan, ktorý sa odjakživa volá Brouček. A Jadran sa zdá byť na dosah. Cestou ich však čaká množstvo prekvapení a nečakaných zážitkov, s ktorými nepočítali. V ďalších úlohách sa predstavia Tomáš Jeřábek, čerstvý držiteľ Českého leva, Michal Isteník, Martin Sobotka, Pavel Zedníček, Marie Ludvíková, Pavel Nový a Patrik Děrgel.

S Jiřím a Pavlom sa poznám už niekoľko rokov, preto ma potešilo, keď mi zavolali a ponúkli mi hlavnú úlohu Moniky. Rozprávali sme sa spolu o scenári a štáb bol plný ich kamarátov, takže na pľaci vládla pohoda a pokoj. A to mi prinieslo spomienky na detstvo. S našimi sme hneď po revolúcii išli na dovolenku v karavane a bolo to veľké dobrodružstvo. Stále si z toho výletu pamätám nejaké drobnosti, opisuje svoje pocity z nakrúcania obľúbená herečka a speváčka Bára Poláková.

Chcel som nakrútiť čisto českú komédiu pre celú rodinu. Film, v ktorom sa každý divák ľahko spozná v niektorej z postáv. A bude sa na neho rád pozerať nielen v lete, ale aj keď vonku mrzne, hovorí režisér Jiří Matoušek.

Úsmevnú rodinnú komédiu Prázdniny s Broučkem uvedie do slovenských kín distribučná spoločnosť Bontonfilm2. mája 2024.