Novinka Adama Ďuricu bude úplne iná, než všetko doposiaľ

Adam Ďurica (Autor foto: Michala Rusaňuková / Zdroj foto: Universal Music)

Najprv prišla na rad zmena imidžu, potom Adam Ďurica predstavil singel Jazero, v ktorom jednoznačne pritvrdil. Nový zvuk však definitívne potvrdil až novou skladbou Holubička, ktorú predstavil iba nedávno. Obe ochutnávky sú predzvesťou iného, ale najmä veľmi výnimočného albumu 30.

Ťažko povedať, čomu pripísať posun v Adamovej tvorbe, nakoľko od minulého roka sa v jeho živote udialo množstvo zmien a to nie len pracovných: Nerád hovorím o svojom súkromnom živote, ale áno, musím priznať, že sa toho zmenilo celkom dosť. S Kikou sme už spolu síce dlho, ale manželstvo je trochu o niečom inom a mám pocit, že sme sa posunuli ešte o level vyššie. A tak si to spolu užívame, zdráhal sa prezradiť detaily Adam Ďurica. Na otázku, či možno v blízkej dobe očakávať aj prírastok do rodiny s úsmevom odpovedal: Teraz som v očakávaní nového albumu!

Za zmenu v Adamovej hudobnej tvorbe môže najmä spolupráca s talentovaným producentom Matejom Turcerom, ktorý je tiež známy z rockovej formácie From Our Hands. Títo dvaja hudobníci si spolu neskutočne sadli a rozumejú si nie len po hudobnej stránke. Kým minulý rok sa Adam Ďurica sústredil na svoje koncertné turné, počas ktorého navštívil všetky kúty Slovenska aj Českú republiku, tento rok sa už od skorej jari nesie v znamení príprav nového albumu. Keďže Adam v minulom roku oslávil tridsať rokov a má pocit, že v jeho živote aj v hudbe je pre neho tento rok prelomový, rozhodol sa tak nazvať aj svoj pripravovaný album – 30. Dokonca stavil aj na zmenu imidžu, takže je ho čoraz častejšie vídať v koženej bunde a s pestovanou bradou.

Od mladého muzikanta, ktorý spieval s mandolínou romantické piesne o láske, dospel v zrelého muža, ktorého piesne sú o živote i ťažších životných témach. Jeho tvorba nadobudla vážnosť a jeho aktuálne piesne majú úplne iný zvuk. Už 12. októbra sa Adam chystá vydať album 30, z ktorého už stihol predstaviť dve ochutnávky: Jazero a Holubička. Okrem Mateja Turcera sa na ňom producentsky výrazným spôsobom podieľal aj Adam, ktorý je aj výhradným autorom hudby. Nájdete na ňom 12 skladieb, na ktorých spolupracoval s renomovanými hudobníkmi, z ktorých nemožno nespomenúť: Mariana Čekovského, Marcela Buntaja, Dana Šoltysa, Jerguša Oravca alebo tiež skladby z českého Sono štúdia. Na albume sa objaví aj duet s českou speváčkou Debbi, či množstvo ďalších. Pod texty sa okrem Adamovho dvorného textára Vlada Krausza podpísali aj Sima Martausová, Rasťo Kopina, nováčik BuranoWski alebo aj sám autor albumu Adam Ďurica. Najväčším prekvapením je však jednoznačne textársky príspevok legendárneho Stanislava Štepku, ktorý je riaditeľom a umeleckým šéfom Radošinského naivného divadla.

Celý album 30 pre mňa znamená obdobie, ktoré zachytáva veľa zmien v mojom osobnom živote. Tie sa, pochopiteľne, prejavili aj v mojej hudbe. Mateja Turcera som si vybral ako hlavného producenta albumu práve preto, aby som našiel môj nový sound a aby moje ďalšie skladby dostali nový kabát. Musím povedať, že už teraz viem, že to bola tá najlepšia voľba, pretože s Matejom sme sa perfektne dopĺňali a mám silný pocit, že sme spolu urobili naozaj výnimočný album. Za seba môžem povedať, že to bola perfektná spolupráca, vyslovil uznanie Adam Ďurica.

Momentálne je album vo výrobe, takže si Adam môže na chvíľu vydýchnuť. S manželkou sa preto vybrali na dovolenku do Chorvátska. Po návrate ho však čaká kolobeh ďalších povinností. Okrem koncertovania bude mať plné ruky práce s prípravami na novembrové koncerty Veselo a spolu. Okrem jeho kapely sa spolu s ním na pódiu predstavia aj hudobníci z Peter Bič Project na čele s Petrom Bičom a speváčkou Victoriou a nováčik BuranoWski. Pôjde o veľkolepú šou plnú známych hitov, z ktorých mnohé dostanú novú podobu. Koncerty sú naplánované na 27. november v bratislavskom Ateliéri Babylon28. november v Spoločenskom pavilóne v Košiciach.