Nový klip J. A. R. je z dielne slovenského umelca

Česká skupina J.A.R. sa dočkala tretieho klipu k ich albumu Eskalace dobra. Animovaný videoklip ku skladbe Jsem vymletej tvorí množstvo ručne kreslených obrázkov a vznikol v dielni slovenského umelca Norberta Neuschla, animátora, sochára, kreativca, ktorý stojí za súrodeneckou značkou Neuschl.

Kapela J.A.R. bola pre mňa vždy top na česko-slovenskej hudobnej scéne, takže táto spolupráca je takým malým snom. Hneď po prvom vypočutí albumu Eskalace dobra som bol nadšený, minimálne ako pri každom albume, tá nekonvenčnosť a nápaditosť ma dostáva stále. No jeden song, konkrétne Jsem vymletej mi ostal v hlave a nevedel som ho prestať počúvať. To spojenie bizarnosti a IQ humoru je úžasné. Okamžite som videl krátky príbeh života ryby s ľudským charakterom, ktorej niekto hodil niečo do akvária. Celým klipom sa nesie mierne psychadelické, čiastočne erotické stvárnenie predstáv a ilúzií v kombinácii s ilustrovanými obrazmi samotného textu skladby. Klip som robil so zámerom, aby sa vymykal klasickému konceptu len pekný a aby jedno pozretie nebolo dostačujúce na to, všimnúť si všetky vymyslené prvky, ktoré obsahuje, vysvetľuje okolnosti vzniku klipu Norbert Neuschl.

Skupina J.A.R. vydala svoj posledný štúdiový album minulý rok na jar a získala niekoľko nominácií na výročné ceny, predovšetkým na Ceny Anděl (skupina, album, skladba, videoklip) a ceny Českej hudobnej kritiky Apollo.