Black Sabbath v kinách Cinemax

Posledné slovo najúspešnejšej metalovej kapely všetkých čias – Black Sabbath – zaznie v kinách na celom svete už vo štvrtok 28. septembra 2017. Kiná Cinemax pri tom nebudú chýbať! V tento deň o 20:30 hod. budú kinosály Cinemax v Banskej Bystrici, Bratislave, Dunajskej Strede, Košiciach, Nitre, Poprade, Prešove, Skalici, Trenčíne, Trnave a Žiline patriť fanúšikom tejto legendárnej kapely.

Kapela Black Sabbath sa tento rok vo februári rozlúčila so svojimi fanúšikmi dvoma monštruóznymi koncertami vo svojom domovskom Birminghame. Vznikol z nich koncertný film s lakonickým názvom The End Of The End a, tak ako každé zbohom, je doslova nabitý emóciami. Počas vystúpení, ktoré zavŕšili takmer 50 ročnú éru vynálezcov heavy metalu zazneli najslávnejšie hity ako Iron Man, Paranoid, či protivojnová skladba War Pigs v podaní pôvodného zloženia kapely vrátane Ozzyho Osbourna, gitaristu Tonyho Iommiho a basáka Terrenca Geezera Butlera.

Heavymetaloví klasici odohrali počas pol storočia dlhej kariéry viac ako 80 koncertných šnúr, ktoré videlo viac než miliónov fanúšikov na celom svete. Skladby, ktoré zazneli na derniérovom pódiu, vo filme doplnia exkluzívne zákulisné zábery a osobné rozhovory, v ktorých kapela spomína na desaťročia spoločného pôsobenia. Kamera navštívi aj nahrávacie štúdio, v ktorom si rockeri strihnú staré skladby, ktoré nikdy nezazneli pred živým publikom. Film ako labutiu pieseň najväčšej heavymetalovej kapely všetkých čias nakrútil Dick Carruthers, ostrieľaný režisér množstva veľkých hudobných snímok.