Turné Tomáša Klusa poskladali fanúšikovia

Zdroj: www.tomasklus.cz (Milan Malíček, Právo)

Oceňovaný hudobník Tomáš Klus mieri po dlhom čase na Slovensko. Spolu so svojou Cílovou skupinou zahrá podľa vlastných slov koncert zostavený z najlepšieho playlistu na svete. Polovicu piesní na jeho turné Recyklus Tour 2016 totiž vybrali samotní fanúšikovia. Vyše sedem tisíc ich hlasovalo za to, čo má sympatický pesničkár zaspievať.

Český slávik sa na slovenské publikum veľmi teší a sám je už zvedavý, ako prijme jeho hity v novej zrecyklovanej podobe. Tomáš Klus a jeho Cílová skupina sa u nás zastavia v piatich mestách od Bratislavy až po Košice. Turné štartuje v Žiline 17. novembra.

Polovicu playlistu tvoria piesne vybrané na Recyklusovanie samotnými fanúšikmi. Pred turné sme vytvorili web, kde hlasovalo sedem tisíc ľudí. Mám z toho radosť, je mi totiž cťou mať po boku toľko spolutvorcov. Druhú časť playlistu tvoria srdcovky Cílovky. Vďaka tejto kooperácii vznikol, podľa môjho názoru, najlepší pleják sveta, pretože sám by to človek nikdy takto nevymyslel. Hrám zlatý prierez tvorbou,“ vraví Tomáš Klus.

Slovenské publikum je skvelé. Nerozmýšľa ani minútu, či dá, alebo nedá interpretovi šancu zaujať. Jednoducho príde na koncert a je rozhodnuté baviť sa. Kontakt s ľuďmi je pre mňa veľmi dôležitý. Som presvedčený, že pre človeka všeobecne je to to najdôležitejšie,“ dodáva Tomáš Klus.

Termíny koncertov:
17. november – Žilina
19. november – Poprad
20. november – Košice
22. november – Trenčín
23. november – Bratislava