O.B.D. a Karpina idú spolu na turné

Autor foto: Michael Mráz, Zdroj foto: Propaganda House

Spojenie intelektuálnej tvorby s recesiou. Dve kultové kapely pripravujú spoločné turné a sľubujú nielen kvalitné koncerty, ale aj fantastickú šou. O.B.D.Karpina sa po prvý raz vo svojej histórii stretnú na jednom pódiu. Zahrajú pár noviniek, no predovšetkým najväčšie hity svojej kariéry. Od O.B.D. nebudú chýbať legendárne Komáre a od Karpiny skladba Prievidza. Napriek tomu, že chalani sa poznajú už poriadne dlho, na jednom pódiu budú spolu stáť po prvý raz.

Poznáme sa asi 25 rokov, dlho sme mali dokonca vedľa seba skúšobňu v bratislavskom Ružinove. Na spoločné turné sme sa však odhodlali až teraz. Nápad vznikol asi pred dvoma rokmi, keď sme spolu išli na koncert kapely Halloween. Ja som zohnal lístky, pozval som Petra a on zaplatil benzín. Myslím, že naše dve kapely sú si mentálne veľmi blízke, iba forma nášho prejavu je iná. Osobne mám hudbu Karpiny rád, najmä ich recesistické texty, vraví líder kapely O.B.D. Roman Galo Galvánek.

Karpina sú rockeri so svojským zmyslom pre humor a v tomto duchu bude vyzerať ich koncert aj tentokrát. Kostýmy, pyrotechnická šou a kopec srandy.

S chalanmi z O.B.D. sa vnímame už riadne dlhý čas. Sú to rockeri rovnako ako my. Mňa na nich baví to, že majú pestrú tvorbu a že majú aj dychovú sekciu, nie sú len taká obyčajná klasická skupina. Podarilo sa im urobiť niekoľko zaujímavých hitov s hosťami, ktorí oživili ich tvorbu a spestrili prejav kapely. Na spoločný koncert sa naozaj teším, vyznal sa spevák skupiny Karpina Peter Deák.

O.B.D. Karpina 4 YOU TOUR:
15.03. Košice
16.03. Žilina
22.03. Svidník
23.03. Banská Bystrica
26.04. Prešov
27.04. Považská Bystrica