Tublatanka odsudzuje teroristické útoky

Rockovú skupinu Tublatanka čaká zaujímavý víkend v zahraničí. Kapela stále hrá koncerty pri príležitosti 33 rockov na hudobnej scéne a práve tento víkend vystúpi so svojím parádnym koncertom v dvoch európskych metropolách – v sobotu v Londýne a o deň neskôr v írskom Dubline.

Po niekoľkých rokoch tak skupina znova navštívi obe metropoly, v ktorých je už známa, nakoľko tam viackrát úspešne koncertovala a okrem toho, obľubuje dnes už legendárne rockové skupiny týchto krajín.

Na koncert do Londýna aj Dublinu sa veľmi tešíme, spúšťa svoje rozprávanie líder kapely Maťo Ďurinda a pokračuje: Ma našich fanúšikov, prevažne Slovákov a Čechov, ale aj príslušníkov iných národností, ktorí tam žijú a pracujú. Zahráme im poctivý, vyše dvojhodinový koncert s našimi najlepšími piesňami a v strede vystúpenia s unplugged verziami niekoľkých skladieb. Oslávime tak aj s našimi fanúšikmi, žijúcimi v zahraničí Kristove roky života Tublatanky. Teší nás aj to, že už teraz sú obidva koncerty dávno vypredané a v sálach bude fantastická atmosféra.

Členovia skupiny prídu do Londýna dva dni pred koncertom aby si mohli vychutnať rušné ulice centra Londýna, navštíviť Britské múzeum a pozrieť si metropolu z lode na Temži, aj z výšky obrieho kola London Eye. Samozrejme, že budeme pri potulkách Londýnom veľmi ostražití, lebo to, čo sa v dnešných časoch pácha v mestách Európy na nevinných ľuďoch je skutočne otrasné, pohoršuje sa nad situáciou a teroristickými útokmi spevák Maťo Ďurinda. Veľmi nás zarmútil teroristický útok na koncerte Ariany Grande v britskom Manchestri, kde prišlo o život 22 fanúšikov hudby a medzi nimi, žiaľ, aj deti. Je to hrozné! Úprimnú sústrasť vyslovujeme rodinám všetkých obetí!

Tublatanka na koncerte v Londýne zahrá aj svoju protiterorististickú pieseň Svet v ohrození, s ktorou už veľa rokov protestuje proti terorizmu vo svete.