Martin Kráľ po prvý raz ako spevák

Pesnička s názvom Za dverami je osobnou a intímnou výpoveďou Martina Kráľa, ktorou poslucháča púšťa do svojich privátnych sfér. Prekvapením pre všetkých fanúšikov je, že Martin sa v tejto pesničke predstaví nielen ako skladateľ a klavirista, autor textu, ale po prvýkrát aj ako spevák.

Hudobný skladateľ a klavirista Martin Kráľ je známy tým, že komponuje srdcom. Ako sám hovorí, nápad na pesničku prichádza zväčša v okamihu, keď to najmenej očakáva. Moja tvorba odráža to, čo momentálne prežívam. Mnohokrát premýšľam nad sebou samým a nad svojim životom. Dávam emóciám voľný priebeh, sadnem si ku klavíru a všetko sa potom deje spontánne a prirodzene, takpovediac za pár minút.

Skladba otvára pomyselné dvere do môjho súkromia. Dáva možnosť ľuďom – fanúšikom a poslucháčom nazrieť hlboko do môjho vnútra, keď som sám. Chcel som v nej vyjadriť pokoru k životu a k ľuďom, pretože pokora je v živote veľmi dôležitá, hovorí Martin Kráľ o vzniku pesničky.

Autor a teraz už aj interpret v súčasnosti intenzívne pracuje na svojom druhom albume a hoci sú poslucháči zvyknutí, že si na spoluprácu prizýva rôznych interpretov, pri novej pesničke Za dverami je to inak. Už pri jej komponovaní bola pre neho tak silná, osobná a intímna, že sa ju rozhodol hneď otextovať a sám aj naspievať.

Nemám ambíciu stať sa spevákom, ale skladba aj text, ktorý vznikol už pri jej komponovaní vyjadruje moje pocity, je o mojom živote. Verejne v nej spievam o tme, v ktorej som žil, o chybách, ktoré som v živote spravil, a ktoré si uvedomujem. Dôležité však je, ak má človek pri sebe dobrých a úprimných priateľov, pri ktorých môže zostať sám sebou a nájsť v živote ten správny smer, dodáva Martin Kráľ.