O.B.D. si dnes zaspomínajú na Ďura Černého

Autor foto: Michael Mráz, Zdroj foto: Propaganda House

Kultová kapela O.B.D. dnes odohrá koncert, na ktorom zaznie celkom nový program. Po prvý raz zahrá naživo skladbu Gloria z albumu Bratislavská beatová omša. Jedinečný koncert bude spomienkou na famózneho hudobníka Ďura Černého, ktorý zomrel začiatkom tohto roka a je jedným zo spolutvorcov pesničky. Okrem nej dnes na koncerte vo Flame Music Bare zaznejú aj novinky z ostatného albumu Orchestra Bronislava Dobrotu Stereo, ale i staršie skladby, ktoré však kapela veľmi naživo nehrávala.

„Zahráme nový program zložený z piesní z nového albumu Stereo a zo starších skladieb, ktoré sme však veľmi na koncertoch nehrávali. Po prvý raz zaznie naživo aj naša Gloria z albumu Bratislavská beatová omša. Od jej vzniku v roku 1995 sme ju totiž doteraz nikdy live nehrali. Bude to aj taká spomienka na Ďura Černého, výborného hudobníka a nášho kamaráta, ktorý vo februári predčasne skonal. On totiž skladbu Gloria  produkoval,“ vraví textár a skladateľ O.B.D. Roman Galo Galvánek.

Na unikátnom koncerte určite zaznejú novinky Púpavy, Stereo, Ľalia, či Padám preč, ale aj legendárne Komáre a ďalšie skvelé songy O.B.D.

„Vo FLAME Music Bare sme mali v poslednom období tri koncerty, všetky boli vypredané a bola tam skvelá atmosféra. Povedali sme si, že si ju musíme pred koncom roka ešte raz zopakovať a ponúknuť fanúšikom aj niečo navyše. Verím, že ich krásne vianočne naladíme. Posedíme si pod samovarom a určite príde aj čert, snehová kráľovná Elsa aj inžinier Mráz,“ láka s humorom Roman Galo Galvánek.

Talentovaný hudobník, textár a básnik má totiž Vianoce veľmi rád a dokonale si uvedomuje ich zmysel.

„Tieto sviatky nie sú pre mňa o nejakých veľkých daroch, ale skôr o duchovnom prežívaní. Na Vianoce budem s mamou, spolu si spomenieme na babku a dedka, ktorí už nie sú medzi nami. Vždy ale majú pri našom stole nachystané taniere, akoby sme sa opäť stretli pri jednom stole ako kedysi. Takéto momenty si vážim,“ uzatvára Roman Galvánek.