Odkaz do neba

Speváčka Suzie predstavuje dojímavú pieseň, ktorú venovala do neba otcovi Braňovi Hroncovi. Skladbu s názvom Tato napísala týždeň predtým, ako zomrel. Hudobnú spomienku nahrávala v štúdiu u Oskara Rózsu v Banskej Štiavnici s renomovanými hudobníkmi Martinom Valihorom a Eugenom Vizvárym. Klip režíroval Michal Nemtuda, s ktorým Suzie už viackrát úspešne spolupracovala. Do piesne a klipu Suzie po prvýkrát zakomponovala svojho 3-ročného syna Riška.

Skladbu som začala tvoriť v čase, keď som už vedela, že s tatinkom je zle. Uvedomila som si, že som mu žiadnu skladbu ešte nezložila. Refrén vznikol na balkóne v Turecku, keď som sa pozerala na more a západ slnka, pri počúvaní jedného z Oskarových podkladov. Skladbu som potom sfinalizovala u mňa doma na Slnečných jazerách v Senci, kde sme s tatom trávili veľa času a ešte ako deti chodili na celé dva letné mesiace. Mám tam s ním spojených veľa pekných spomienok, prezradila Suzie Hroncová.

Môj tato bol veľmi dobrý a kľudný človek. U neho som vždy našla pokoj, oporu a zázemie. Ani sa nedá slovami vyjadriť, ako strašne mi chýba. Každý deň, každú minútu. Čokoľvek robím, vždy si spomeniem na tata. Samozrejme ma ovplyvnil aj hudobne. Aby som s ním strávila ešte viac času, tak som si vymyslela projekt Suzie Goes To Classics, kde sme spolu hrali a spievali jazzove štandardy. Bol to pekný projekt. Tato hral na klavíri a ja som spievala, vyznala sa speváčka.