Olly Murs sa vyspieval zo skrachovaného vzťahu na skvelom albume

Olly Murs už dávno nie je iba idolom dievčat so zapaľujúcimi sa lýtkami. Ak by ste zašli na jeho koncert, tak zistíte, že s mladými žabami sa tam do rytmu jeho piesní pohupujú napríklad aj ich mamy. Ten chlapec si získava srdcia naprieč generáciám a zástupy fanúšikov budú pribúdať. Olly Murs totiž vydal svoj najlepší album.

olly-murs-albumBritský sympaťák si vedie ako jeden z najlepších finalistov súťaže X Factor. Svojho času ju síce nevyhral, ale jeho meno rezonuje zo všetkých súťažiacich (nielen toho ročníka) asi najviac. Doma v Británii sa o ňom hovorí ako o nástupcovi Robbieho Williamsa, vypredáva obrie haly a jeho albumy sa rozchádzajú v stotisícových nákladoch.

Poraziť povestný kanál sa mu podarilo pesničkou Dear Darlin´ z tretieho albumu Right Place Right Time. Tá z neho urobila hviezdu aj vo zvyšku Európy. Aktuálnou novinkou 24 HRS má šancu úspech zopakovať. Olly Murs sa totiž na svojom novom albume na nič nehrá, je príjemne bezprostredný, tanečne chytľavý, je to jednoducho ten Olly Murs, ktorého si jeho fanúšičky želajú mať.

Aktuálnu novinku vypravil do sveta singlom You Don´t Know Love a pesnička sa okamžite uchytila. Niet sa čo diviť. Olly je v najlepšej forme a to najlepšie iba príde. Hneď za úvodným singlom totiž prichádza prvá absolútna hitovka nazvaná Years And Years (ako singel vychádza tento piatok), pesnička, ktorú možno bez mihnutia oka prirovnať k už spomínanej Dear Darlin´. Silné refrény a v závere burácajúce vokály. To sa bude páčiť.

Do kategórie jasných chytľavých hitov nepochybne patrí pieseň Love You More, jeden z tých jasných hopsavých hitov, ktoré dobre znejú, keď ich spieva celá hala. Tento určite bude. A nielen ten. Bude ich oveľa viac a nielen kvôli dobre urobenej hudbe, na ktorej, mimochodom, britský spevák participoval takmer v každom prípade.

Olly Murs je však na svojom novom albume až neuveriteľne  úprimne otvorený. Ak má totiž umelec z čoho čerpať, hoci aj z krízových situácií, vznikajú z toho geniálne veci. Murs má za sebou médiami prepieraný rozchod s nejakou modelkou (Francesca Thomas). Ťažko hľadať vinníka krachnutého vzťahu, na Ostrovoch by o tom zrejme vedeli viac, ale podľa textov na albume si spevák užil svoje. Nad rozliatym mliekom neplače, skôr spomína a nie vždy to boli krásne spomienky. Avšak vznikli z toho skvelé skladby.

24 HRS Ollyho Mursa je bezpochyby spevákov najlepší album. Pri dva roky starej nahrávke Never Been Better sa zdalo, že Olly má chuť experimentovať. Našťastie, jeho novinka dokazuje, že sa včas vrátil späť nohami na zem. Pretože presne takéhoto ho chcú jeho fanúšičky mať. Základná verzia albumu prináša 12 skladieb, Deluxe edícia o štyri pesničky viac, ktoré ten základný komplet výborne dopĺňajú. Žiadna vata.

Pavol Božík
90%

Tracklist albumu 24 HRS (Deluxe edícia):
You Don´t Know Love
Years And Years
Grow Up
Unpredictable
Back Around
Deeper
24 HRS
Private
Love You More
Read My Mind
Better Than Me
Flaes
That Girl
Before You Go
Better Without You
How Much For Your Love

Vydavateľstvo: Sony Music
Digitálny predaj: Supraphonline.cz
Rok vydania: 2016
Celkový čas: 40:19 (základná verzia) / 54:17 (Deluxe verzia)
Počet piesní: 12 (základná verzia) / 16 (Deluxe verzia)