Adam Mišík cieli k rockovým koreňom

Minulý rok bol pre herca a speváka Adama Mišíka prelomovým. Pod režisérskou taktovkou Adama Sedláka sa stal hlavnou hviezdou experimentálneho a kritikmi oceňovaného filmu Banger, ku ktorému nahral úspešný titulný song Prach v spolupráci so Sergeiom Barracudom. V polovici decembra ohlásil dva samostatné koncerty v Brne a v Prahe a sľúbil tiež spoluprácu s výraznými menami českej scény. To potvrdzuje hneď prvým tohtoročným singlom ZapomenoutBenom Cristovao. Pieseň spoločne predstavia 26. apríla v brnianskom Metro Music Bare27. apríla v pražskom Lucerna Music Bare.

Pre Adama Mišíka je aktuálna spolupráca s Benom Cristovaom už treťou v poradí. V rámci projektu Hills 97 vytvorili úspešný hit Máma říkala, ktorého dôležitou súčasťou bol taktiež mladý producent Enthic, ktorý má na svedomí aj najnovší singel Zapomenout.

Singel vznikol spontánne, keď v jeden večer dorazil Ben do štúdia. Tak ho bavilo, čo sme mali s Enthicom rozrobené, že do pätnástich minút mal hotovú svoju slohu, hovorí Adam Mišík o vzniku piesne. Zapomenout je jeden z najlepších refrénov, aký Adam napísal. Mám radosť, že robíme na ďalšej veci. Adam je super človek a vždy ho rád podporím, dopĺňa Ben Cristovao.

Song Zapomenout je tak trochu návratom k mojím rockovým koreňom. Snažil som sa ho zaspievať v inej polohe, než na akú sú fanúšikovia zvyknutí. Aj keď je trochu temnejší, má v sebe silu a nádej. Tú myslím potrebujeme všetci, dodáva Adam Mišík.