Puerto priamo z Valencie

Skladba Baller je jednou z deviatich pesničiek z Puertovho najnovšieho EP Expanzia. Je to zároveň jediná reggaetonová skladba z projektu, ktorá nadväzuje na spevákovu predošlú latino tvorbu. Zároveň ňou Puerto otvára novú kapitolu svojej tvorby a dáva tak fanúšikom ochutnávku toho, čo tento rok ešte príde.

Spomedzi všetkých skladieb z EP sme Baller vybrali s režisérom Michalom Romeom Dvořákom ako najvhodnejšiu na natočenie videoklipu nakoľko je fresh, zábavná, živá, jednoduchá a dokonalá na príchod jari, hovorí Puerto. Romeo natáčal aj predošlý klip Milky Way od Puerta a Majka Spirita.

Ako destináciu na natočenie si režisér vybral Valenciu, prístavné mesto v Španielsku, známe aj pre svoju modernú architektúru. Vďaka profesionálnemu prístupu celého tímu sa Puertovi natáčalo komfortne aj napriek cudziemu prostrediu a miestnym okoloidúcim divákom na ulici. Natáčanie bola doslova punk, keďže nič nebolo dopredu pripravené. Na realizáciu videa sme mali necelé dva dni takže išlo čisto o pracovnú záležitosť. Popri natáčaní sme však mali možnosť vidieť umeleckú scénu Ciudad de las Artes y las Ciencias od architekta Santiaga Calatrava, približuje Puerto.

Do klipu ma obliekal známy slovenský návrhár Lombardi. Najvtipnejší a najlepší moment pre mňa osobne bolo, keď nás Romeo ráno prebudil so slovami ako musíme stihnúť ranné slnko a zohnať psa od niekoho z ulice. Už hodinu nato som uprostred palmovej aleje stál s kávou v jednej ruke a s vôdzkou so psom v druhej. Všetko sa dialo rýchlo, doslova sa realita skladala podľa našich predstáv. Dokonale zapadla moja veta zo skladby celú realitu pretváram a do toho som rapoval na ulici v druhej slohe robíme si latte macchiato, pričom som sa dozvedel, že pes na vôdzke sa volá Latte, spomína na nakrúcanie Puerto.