Ondřej Gregor Brzobohatý a Elis Mraz naspievali poctu Tomášovi Baťovi

Ondřej Gregor Brzobohatý nakrútil videoklip k svojmu novému singlu In Your Shoes. Prvýkrát od svojich predošlých skladieb sa všestranný muzikant, ktorý je zároveň autorom textu, rozhodol pre angličtinu. K spolupráci si prizval mladú talentovanú speváčku Elis Mraz.

S Elis nás spája láska pre americký zvuk rytmických piesní, tak sme si chceli niečo podobné vymyslieť i pre seba. Čo sa týka mňa, veľmi dobre viem, že budem vždy znieť v rodnom jazyku omnoho autentickejšie, ale už som dosť starý na to, aby som sa trápil tým, či moja angličtina bude niekoho iritovať alebo nie, tak som sa do toho pustil a z výsledku som bol sám milo prekvapený, uviedol Ondřej Brzobohatý k rozhodnutiu naspievať singel v anglickom jazyku.

Na videoklipe spolupracoval s kameramanom Janom Drnkom a s choreografmi Pavlom Strouhalom a Ivanou Hannichovou. V klipe sa objavujú i popredné osobnosti českej tanečnej scény. Réžie sa ujal sám autor piesne: Za najdôležitejšie považujem myšlienku a poslanie piesne a videoklipu. Sú o odovzdávaní dobrej inšpirácie na úkor ľudskej nevraživosti. Ktokoľvek to dokáže, má môj obdiv. Preto je skladba venovaná Tomášovi Baťovi, ktorý bol vlastne jedným z prvých významných a dôležitých českých influencerov, dodal autor a spevák.

Úspešný skladateľ a producent sa ihneď po prázdninách chystá na prípravu svojho veľkého decembrového koncertu vo Fóre Karlín Brzobohatý & Friends, kde spoločne so svojou kapelou, doplnenou o symfonický orchester privíta okrem iných muzikantských osobností práve i Elis Mraz, s ktorou pieseň In Your Shoes naspieval.