OneRepublic predpovedajú lepšie časy

Svetlo sveta uzrel nový singel kapely OneRepublic. Vznikol počas dobrovoľnej karantény členov skupiny. Pieseň Better Days je plná nádeje a vyzýva ľudí k optimizmu. Časť výnosu z predaja singla poputuje na pomoc umelcom, ktorých živobytie bolo ovplyvnené pandémiou. Podľa Ryana Teddera sa pri tvorbe inšpirovali prebiehajúcou pandémiou koronavírusu, ktorá prevrátila život naruby ľudom na celej Zemi.

Zobudil som sa v Californii, no tieto oblaky nejdú preč, spieva Ryan Tedder na začiatku piesne. Každý deň je len ďalšou búrkou yeah, len sa snažím nezblázniť. Avšak, pieseň nie je smutná. Skladba je povzbudzujúcou dávkou optimizmu v ťažkých časoch.

Kapela predpovedá koniec tohto chaosu v blízkej budúcnosti. WHO vyhlásila svetovú pandémiu počas nášho posledného týždňa pred termínom ukončenia nahrávania piateho albumu. Zopár z nás bolo nevedomky vystavených osobe infikovanej vírusom v Londýne a skončilo v dvojtýždňovej karanténe v mojom štúdiu, prezradil líder kapely.

V tej dobe nám ostávalo dokončiť posledné dve skladby a jedna z nich bola práve Better Days, informoval frontman vo vyhlásení. Píšeme o skutočných zážitkoch a udalostiach, ktoré sa nám stanú – toto je to, čo sa stane, keď píšete piesne počas krízy. Výsledkom je ďalší skvelý hit pod taktovkou producenta Tylera Spry.

Hudobná formácia OneRepublic vyzýva fanúšikov, aby sa stali súčasťou videa k piesni Better Days, zaslaním videí cez Cinebody aplikáciu. Videá by mali zachytávať buď dobré skutky spravené z domu alebo ľudí, ktorí v prvej línii poskytujú pomoc počas pandémie. Kapela tak chce vyzdvihnúť spolupatričnosť celého sveta, ktorá je v týchto ťažkých časoch nesmierne dôležitá.

Šestica hudobníkov taktiež informovala, že spolu s ich vydavateľom Interscope Records venujú časť peňazí z predaja novinky fondu na pomoc tým ľudom v hudobnom spoločenstve, ktorých zasiahne dopad pandémie. Aj pesnička Better Days sa bude nachádzať na dlho očakávanom piatom albume kapely OneRepublic, ktorý pod názvom Human vyjde 8. mája.

Skladba Better Days, ktorá sa aktuálne dotýka mnohých ľudí, zaznie naživo v Bratislave 10. novembra 2020 na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu.