Opäť som požil ID drogu! … a nechcem sa zbaviť závislosti!

Obžerstvo je hriech. Ak sa dá za obžerstvo považovať to, že sa niekoľkokrát do roka vyberiem na koncert Imagine Dragons, tak zrejme hreším. Priznávam však, že tento hriech si rád odpykám. Hoci svojim spôsobom ide vlastne o závislosť. Aj keď opájanie sa pozitívnou energiou, ktorú Draci na koncertoch servírujú, je absolútne neškodné. Som však hriešny závislák?!

Pomenovať sa to dá rôzne, ale na čo? Muzika Imagine Dragons v posledných rokoch sprevádza všetky moje zásadné rozhodnutia a návšteva ich koncertu bola vždy silnou dávkou emócií a akýmsi uisťovaním sa v zásadných rozhodnutiach. Koncert Drakov sa mi vždy dostal pod ruku, v momentoch, keď som si potreboval prečistiť hlavu a to títo mládenci dokázali vždy.

Posledný týždeň v Európe zaviedol Drakov do Nemecka, NórskaŠvédska. Koncert v Oslo bol pre mňa osobne výnimočný tým, že som sa s nimi na pár sekúnd stretol osobne. Neopísateľný zážitok, aký je zrejme vrcholom v živote každého fanúšika. Isté okolnosti tiež spôsobili, že nórsky koncert som si užil priamo pod pódiom, z miesta, ktoré želám každému nadšencovi.

Napriek mnohým okolnostiam, podali DraciOslo opäť dokonalý výkon. Netreba zdôrazňovať, že Imagine Dragons sú zohraná partia a ako celok pôsobia dokonale. Niet však pochýb o tom, že niekde v popredí je nesporne Dan Reynolds, spevák, ktorý ťahá každý večer dvojhodinový maratón a je jedno, v akej je práve nálade, vždy podá stopercentný výkon.

Inak tomu nebolo ani v Oslo, i keď v Reynoldsovom živote nie je práve najjasnejšie. Okrem toho, že ho neuveriteľne zasiahol odchod kolegu Aviciiho do umeleckého neba, krízu spevák priznal aj v osobnom živote, keď pred posledným európskym koncertom vo Švédsku verejne ohlásil, že sa rozvádza so svojou manželkou, čo sú zvlášť pre umelca naozaj ťažké chvíle. Fanúšikovia z celého sveta sa po tejto správe opäť spojili a svojmu idolu držia palce.

Ani tieto momenty však na výkone profíkov, akými Draci sú, nič neubrali. Koncert v Oslo v prevažnej miere kopíroval predchádzajúce zastávky, dominovali piesne zo stále aktuálneho albumu ƎVOLVE a najväčšie hity. Nechýbali ani dve coververzie, jedna z repertoáru skupiny Alphaville a druhá od speváka Boba Marleya. Výhodou bola intímnosť prostredia, keďže koncert DrakovOslo sa konal v menšej hale, ako napríklad vo Viedni, či v Prahe, pričom napríklad hlavné a druhé pódium, na ktorom Draci opäť zahrali akustickú časť koncertu, delilo doslova pár metrov.

Počas koncertov, ktoré som navštívil počas európskej časti ƎVOLVE World Tour som premýšľal nad tým, či mi viac vyhovuje Dračia spontánnosť na poldruhahodinových koncertoch na festivaloch, alebo šou, ktorá síce trvá o pol hodinu dlhšie, ale istým spôsobom je obmedzujúca, pretože svetlá musia zasvietiť v presne danej chvíli, konfety musia vystreliť v presne naplánovanom momente a para musí vyfučať pri presne stanovenom údere bubna…

A v podstate som sa x-tý raz presvedčil, že je úplne jedno, či Draci na festivale, v hale, alebo v obývačke (aj keď toto som zatiaľ nezažil J ), vždy je to hlavne o tom, že títo chlapci sú profíci, ktorí si vážia svojich fanúšikov a v prvej lajne je dokonale odvedený výkon, až potom všetko ostatné. Navyše ich charitatívne aktivity (všetky peniaze z Meet & Greet stretnutí putujú na konto nadácie The Tyler Robinson Foundation) svedčia o obrovskej ľudskosti tejto štvorice. Veľká úcta, páni!

Pavol Božík
100%