Pátranie po priateľstve muža a ženy

Existuje priateľstvo medzi mužom a ženou? Juraj HnilicaMirka Miškechová v tom majú úplne jasno. V piesni si zaspomínali na detstvo a retrospektívne precítili, aké bolo milé byť súčasťou časov, kedy ešte nebola doba tabletová a rovno zo školy sa ponáhľali na dvor, kde sa hrali až do samého večera. V televízii vtedy kraľovala rozprávka Pa a Pi o dobrodružstvách dvoch kamarátov z Mačacej planéty, podľa ktorej aj nazvali samotnú pieseň.

Pieseň som napísal dobrej kamarátke, keď oslavovala okrúhle výročie, ako narodeninový darček. Téma priateľstva medzi mužom a ženou ma nadchla hneď pri prvej myšlienke, a tak som sa jej uchopil. Mirku som spoznal na našom spoločnom koncerte a hneď mi bola srdcu blízka. Pozval som ju na spoločný koncert a dostal som nápad osloviť ju, či by túto pieseň naspievala spolu so mnou. Mirka je skvelá, preto som moc šťastný, že súhlasila, hovorí Juraj Hnilica.

Pesnička mi od prvého počutia bola veľmi sympatická a milá. Veľmi ma teší, že v sebe nesie aj tajomstvo rozprávky Pa a Pi, na ktorej som vyrástla. Páči sa mi, že Juraj tvorí hudbu naozaj úprimne a nie je v tom cítiť prvoplánový kalkul. Verím, že aj klip sa bude páčiť a vyčaruje svojim divákom úsmev na perách. Ja osobne verím v priateľstvo medzi mužom a ženou, keďže sama mám takýchto dlhoročných priateľstiev viacero a sú jedny z tých najsilnejších, kedy nevadí ani to, že sa rok dva nestretneme, máme však k sebe stále veľmi blízko, poznamenala Mirka Miškechová.