Peniaze boli aj budú

Vintage Boyz je rock & rollová skupina z Liptova, so špecifickým zvukom a prejavom ladeným a inšpirovaným kapelami 70. a 80. rokov, ako sú Rolling Stones či AC/DC. Okrem tvrdého energického zvuku sú ich skladby doplnené slovenskými textami, ktoré píše spevák Tome, účastník československej SuperStar v roku 2020, kde sa umiestnil medzi 24 najlepšími spevákmi z Československa. Hoci mal spevák už predtým hudobné aktivity, Vintage Boyz je úplne nový projekt, ktorý práve vydáva prvý singel Peniaze boli aj budú.

Skladba pohŕda materiálnou stránkou a hovorí o tom, že peniaze nemusia hrať v živote až tak veľkú úlohu, akú si myslíme že majú. Bohémsky a ľahkovážny pohľad speváka k finančným prostriedkom hovorí v skladbe o tom, ako si treba užívať prítomný okamih, a neukrajovať si zo svojho potešenia.

Niekedy viním sám seba za to, koľko peňazí míňam na hlúposti a svoje potešenia a práve preto som napísal túto pieseň, aby som sám seba ukľudnil, že je to v pohode. Preto by som chcel aby si túto skladbu ľudia púšťali, ako odľahčenie od finančných stresov a pozreli sa na vec aj z druhého uhla pohľadu. Veď predsa žijeme len raz a nemôžeme žiť v strachu a nedopriať si. Stretol som už zopár takých ľudí, ktorým vízia peňazí zatemnila mozog, odkladali každý jeden cent a pocit vysokej hodnoty na bankovom účte bol pre nich až nadmerne dôležitý. Viem, že časy sú čoraz ťažšie a v dnešnej dobe sa každý z nás bojí budúcnosti a snaží sa myslieť dopredu. Avšak každý z nás by si mal nájsť v živote chvíle kedy sa nebude ospravedlňovať a dopraje si to po čom naozaj túži, hovorí Tome.