Rodan má úzkosť z kávy, môže za to kaviarnička, s ktorou sa istý čas vídal

Rok 2023 je pre českého speváka Rodana rokom kariérnych míľnikov. Začalo sa to v januári účasťou v národnom finále Eurovision Song Contest 2023, kde sympatický songwriter zabodoval skladbou Introvert Party Club. Prázdniny potom spestril v rádiovom éteri úspešnou letno-neletnou hitovkou Tell Me Its Summer. Následne sa zaradil medzi tri hudobné talenty nominované na Objav roka v ankete popularity Český slávik. Najnovšie v týchto dňoch rozohráva struny jesennej melanchólie s novým singlom Insomnia Junkie.

Insomnia Junkie je pre mňa rozhodne jedna z najosobnejších vecí. Samozrejme, nedá sa nevšimnúť si, že je výrazne spojená s kávou. A to ako textom, tak klipom. To je paradox, ktorý sa mi na tejto veci páči asi najviac. Kto ma pozná, vie, že kávu nepijem, a úprimne ju vlastne vôbec nemám rád. Prečo teda o káve spievam a v klipe na mňa niekto kávu leje? Je to kvôli tomu, že som sa zhruba pred rokom, povedzme, vídal s jednou slečnou, ktorá pracovala práve v kaviarni. Často som tam za ňou chodil, čakal do zatváračky a trávil tam veľa času. Ibaže odkedy sa toto naše vídanie skončilo, nech už prídem do akejkoľvek kaviarne, dostanem okamžite úzkosť a musím hneď preč, pretože tam vidím všetky tie veci, ktoré k práci v kaviarni patria a ktoré robila aj ona, vysvetľuje s odzbrojujúcou úprimnosťou Rodan.

Autenticitu i silu posolstva skladby zaujímavým spôsobom dokresľuje klip v réžii Michaela Nováčka, ktorý je podpísaný i pod videom k Tell Me Its Summer. Oproti predošlému, farbami hýriacemu počinu však v prípade Insomnia Junkie tvorivý tím akcentuje minimalizmus vo farebnosti i celkovom poňatí videa. Klip je nakrútený na jeden záber, a prekvapením je zvolený, pre hudobné klipy netypický formát.