Peter Juhás vianočne

Nepomôžeš síce všetkým, ale všetci môžu pomôcť niekomu, slová Ronalda Regana sa stali hlavnou myšlienkou a súčasťou textu novej vianočnej skladby z dielne slovenského speváka Petra Juhása. Mladý pesničkár pieseň Dobrý skutok naspieval s českou kolegyňou Luciou Večeřovou.

K tejto spolupráci ma oslovil Matúš Pojezdala z projektu Pomoc cez okno, spýtal sa, či by som nemal chuť zhudobniť myšlienku pomáhania druhým. Vo vianočnom duchu a že by bola skladba použitá ako nosná, v tejto skvelej charitatívnej akcii, hovorí Peter Juhás. Vianočnú prvotinu zložil i otextoval samotný spevák. K zneniu tejto piesne ma inšpirovala túžba pomáhať druhým. Konať dobré skutky a len tak šíriť dobro. Ak by sme k tomuto pristúpili takto všetci, určite by nám tu bolo spolu lepšie. Je to taktiež moja prvá vianočná skladba, tým som sa snažil zatiaľ dosť úspešne vyhýbať, ale myslím, že keďže je to s dobrým úmyslom, tak prišla v správny okamih, približuje muzikant význam piesne vo svojom ponímaní.

Hlavnými hrdinami videa sa stali Mary Ann z Galanty, dievčatko s ojedinelou chorobou, ktorou trpí cca 500 ľudí na svete. Andrejka Hanáková, ktorej mentálny vývoj sa zastavil v 9 roku života a Jirka Hanák, ktorý je na lôžku a vyžaduje neustálu starostlivosť. Ďalšou rodinou, ktorej sa dostalo pomoci cez okno sú Zlámalovci, ktorých maminka po nehode ostala na vozíčku a deti sa samy starajú o maminu, keďže otec ich opustil. Poslednými hrdinami je rodina Jacobiových. Rodičia sa krátko po narodení dcérky dozvedeli, že má ojedinelú genetickú poruchu, ktorá je taktiež neliečiteľná a bude ju sprevádzať celý život. Samotný klip ukazuje svetlé stránky nezištnej pomoci. To, ako ľudia vedia aj napriek nepriazni osudu zatnúť zuby a neoblomne bojovať. Pretože to stojí za to, vyzdvihuje spevák krásnu myšlienku klipu, ale aj odvahu zúčastnených.