Peter Motif vydáva emočnú skladbu Otec

Spevák a skladateľ Peter Motif vydal svoju druhú oficiálnu skladbu s názvom Otec. Príbeh skladby sa začal písať, keď mal spevák 15 rokov a zomrel mu otec. Vyznanie chytá za srdce a pripomena, aký dôležitý je vzťah medzi dieťaťom a rodičom.

Otec mi zomrel, keď som mal 15 rokov, čo sa ma veľmi dotklo a dodnes si naňho spomeniem takmer každý deň. Počas jedného zo štúdiových stretnutí som producentovi hral moje skladby a na túto reagoval tak, že ju musím dokončiť a vydať. Dopísal som teda hovorené slovo a záverečnú časť, kde spievam o láske, ktorá neprebolí. Je to normálne a má to tak byť, že nám ten najbližší chýba. Netreba sa toho báť, že vieme cítiť a precítiť veci. Spomienku si treba chrániť, hovorí Peter Motif.

Peter Motif v skladbe Otec opisuje jeho vzťah k otcovi, ktorý mu bol veľmi blízky, a ktorého si nesmierne vážil. Zo skladby cítiť nielen pôvodný smútok, ale aj zrelosť speváka. Nestihol som mu povedať všetko a s odstupom času som ľutoval, že som to neurobil. Mladý človek potrebuje nejakú dobu na to, aby dozrel. Naučil ma napríklad, že nikdy nemám klamať. To, že odišiel, neznamená, že by som sa prestal riadiť tým, čo ma naučil. Aj dnes, keď chcem vyviesť nejakú blbosť, predstavím si, ako by na to reagoval otec. Bol principiálny, prísny, ale zároveň spravodlivý. Mal prirodzenú autoritu, spomína Peter Motif.

Ku nahrávaniu skladby spevák prizval aj orchester Slovenskí Symfonici. Naučil som sa rozpisovať aranžmán pre sláčikový orchester, pretože je v mojej hudbe veľmi dôležitý. Obzvlášť v tejto skladbe som si na tom dal záležať. Hudobníci telesa Slovenskí Symfonici sú fakt profesionáli, dokážu hrať aj na prvú z nôt. Nahrávali sme v priestoroch Slovenského rozhlasu a v priebehu jedného dňa sme stihli na mieste aj natočiť videoklip s tímom Michala Nemtudu. Miška si nesmierne vážim ako umelca a režiséra, vie veci skutočne precítiť. Túto skladbu som chcel zveriť len do jeho rúk, doplnil spevák. Rozhodli sme sa to spraviť umelecky pekné. Zakomponovali sme do klipu aj fotografie s jeho otcom, ktoré mu po ňom ostali. Chceli sme to elegantné, čisté a s nádychom takého severského štýlu. Od začiatku sme to chceli robiť také chladnejšie, ale zároveň, aby z toho išla emócia, povedal režisér klipu Michal Nemtuda.

Peter Motif pochádza z muzikantskej rodiny a na klavír hrá od svojich 6 rokov. Hudbe sa venuje popri svojom zamestnaní právnika, ktoré ho na desať rokov priviedlo do Švajčiarska a momentálne pôsobí v Dubaji. Napriek tomu je jeho vzťah k Slovensku a slovenčine veľmi blízky, preto aj skladby vydáva vo svojom rodnom jazyku a vo svojej rodnej krajine.