Dodo Doležal komplet

Vydaním albumu Miloš Dodo Doležal & Vitacit 1986-1991 Revisited Part 2 sa uzatvára vydanie legendárnych nahrávok slávnej metalovej skupiny. Vychádza v podobe 2CD a nasledovať bude aj 2LP vinyl.

Album je druhou časťou štúdiovo spracovanej tvorby VitacituMilošom Dodo Doležalom a uzatvára tak celú kapitolu tejto cesty. Gitarista a producent na ňom zoradil známe songy, ale aj časti nikdy nevydaného materiálu z toho obdobia.

Špecálne songy Bohům vstříc, Skály, Levná lež a Hlas vznikali v záverečnej fáze pred rozchodom. Zo skúšobne sa dochovali celé songy a fragmenty textov, ktoré som po rokoch dokončil, vysvetľuje Dodo Doležal.

Po 35 rokoch tak možno počuť mnoho znovu nahraných piesní, ktoré kolujú medzi fanúšikmi iba v koncertných alebo demo verziách. Dodo natočil iba tie skladby, ktoré spieval na koncertoch, pretože k nim má osobný autorský vzťah, pri zachovaní soundu z tej doby, s minimom strihu. Väčšinou je všetko zahrané a zaspievané v jednom záťahu kvôli autenticite.

K novo natočeným stopám som vytiahol dobové záznamy od fanúšikov a skombinoval ich. Pridal som aj autentické gitarové sólo z roku 1987, aj zachytených fanúšikov. Touto nahrávkou je myslím celá kapitola tejto cesty uzavretá. Verím, že všetkým priaznivcom urobí radosť, zakončuje svoj komentár k vzniku albumu Miloš Dodo Doležal.