Veronika Strapková a DJ? Sorry!

Veronika Strapková prichádza s novinkou, v ktorej sa nájde nejeden mladý človek. Momenty, ktoré prežívame, u mnohých vyvolávajú úzkosť, prípadne strach a smútok, no hanbia sa to pomenovať. Speváčka ako študentka psychológie chce stigmu z týchto emócií sňať a odkázať poslucháčom – vyjadrovať pocity, či už dobré alebo zlé, je úplne v poriadku. Pesnička je unikátna aj tým, že vznikla v spolupráci s DJ-om Milanom Lieskovským, ktorý do jej hudby prináša nové zaujímavé elektronické prvky. Text si napísala samotná speváčka v anglickom jazyku.

Téma úzkosti je dnes už aspoň čiastočne komunikovaná, ale stále mám pocit, že ľudí za tieto veci spoločnosť stigmatizuje. Študujem psychológiu, práve som skončila bakalára a veľa tém sa v období pandémie sústredilo na sociálnu izoláciu človeka. Keď som si predstavila, ako sa po 2 rokoch vrátim medzi ľudí na koncerty, mala som aj ja sama pocit nevysvetliteľnej tiesne a obáv. U mňa boli racionálne odôvodnené a vedela som prečo ich mám. Niektorí ľudia nevedia vysvetliť, čo sa im deje, je to normálny jav. Preto som chcela podporiť touto piesňou to, aby sa nebáli svoje emócie vyjadriť, nech sú akékoľvek, vysvetľuje mladá speváčka.

Po Veronike som poškuľoval už dlhšiu dobu a tak mi veľmi dobre padlo, keď prišla do môjho štúdia nahrávať ako hosť do jedného podcastu. Po nahrávaní sme pokecali a hneď bolo jasné, že si sedíme a že ďalšia pieseň z mojej produkcie bude s Veronikou. Veľmi sa teším, že je singel hotový a že vám ho môžem predstaviť, dopĺňa k spolupráci DJ Milan Lieskovský.