Vzdaj sa svojich rán

Talentovaná speváčka a herečka Zuzana Hrvoľ, známa aj z Ďurovčíkovho naštudovania muzikálu Jesus Christ Superstar, predstavuje debutový sólo singel Vzdaj sa svojich rán. Silný odkaz obsiahnutý v piesni a emotívnom videoklipe je reflexiou na domáce násilie páchané na ženách.

Speváčka už v minulosti spolupracovala s krízovým centrom, ktoré pomáha aj matkám, obetiam domáceho násilia. Táto téma sa jej natoľko dotkla, až z prvotnej myšlienky vzišiel sólo projekt s hlbším kontextom. Aby celkovej problematike lepšie porozumela a najmä našla tie správne slová, ktoré citlivo vložila do piesne, preštudovala si literatúru a napozerala mnoho dokumentov. Dostala som sa aj do fázy, že som mala pocit, že som príliš malá na to, aby som nejako pomohla. No povedala som si, že ak budem vedieť pomôcť čo i len jednej žene, bude to stáť za to, s nádejou prezrádza Zuzana Hrvoľ.

Pieseň nesúca sa v súzvuku huslí, klavíra aj perkusií je speváčke veľmi blízka, nakoľko pre ňu predstavujú veľkú výpovednú hodnotu. Speváčka súčasne pôsobí aj so svojim speváckym triom Feel3. Pred materskou dovolenkou sa venovala viac herectvu a niekoľko rokov pôsobila v detských projektoch Fíha Tralala a Babyband, kde účinkovala a písala texty. Taktiež sa herecky podieľala na muzikáloch, ako Jesus Christ SuperstarJánom Ďurovčíkom alebo Obchod na korze v Divadle Nová scéna.