Martin Harich objavil Marilyn Monroe

Martin Harich vydáva pilotný singel svojho nového albumu, ktorý predstaví kompletne na jeseň. Nová a energická autorská pieseň Marilyn Monroe opäť dokazuje Martinov skladateľský a hudobný talent. Skladba je poctou ľuďom, ktorí prežívajú lásku na diaľku, všetkým, ktorí sa nemôžu vidieť so svojimi partnermi tak často, ako by chceli.

Napísal ju na základe vlastných pocitov muzikanta, ktorý väčšinu času strávi na cestách. Určite sa v nej nájdu mnohí poslucháči, pretože vystihuje emócie, ktoré ľudia prežívajú, keď na seba musia čakať a využívať len možnosti sociálnych sietí, aby si boli bližšie. Skladbu koprodukoval Lukáš Chromek, ktorý sa v posledných rokoch podieľal na niekoľkých dôležitých nahrávkach.

Pieseň mala pôvodne pracovný názov Aby si sa nebála. Ten vystihuje oveľa viac námet piesne, ale Marilyn Monroe si poslucháči ľahšie zapamätajú, komentuje Martin. Moje piesne vznikajú často spontánne, na základe momentálneho rozpoloženia. Do hudby dávam vždy kus seba a práve tak tomu je aj u Marilyn. Verím, že to poslucháči vycítia.

Marilyn Monroe prináša letnú energiu a po poslednej melancholickej EP Pátram predznamenáva štýl a nádych celého pripravovaného albumu.