Adam Ďurica pripravuje akustické turné

Adam Ďurica (Autor foto: Michala Rusaňuková / Zdroj foto: Universal Music)

Adam Ďurica a jeho skladby ako ste ich ešte nepočuli. K tomu fantastickí hostia, medzi ktorými nebude chýbať Sima Martausová, Peter Bič, Viktória Vargová, ktorá už niekoľko rokov spieva s Peter Bič Project, či Karmen Pál-Baláž. Mladý hudobník pripravuje skutočnú hudobnú lahôdku. Adam totiž chystá turné, kde jeho hity zaznejú v akustickej podobe. Skladby Mandolína, Láska–veda, Neľutujem, ale aj novinky z najnovšieho albumu s názvom 30 v sprievode bendža, dobra, huslí, ukulele, či perkusií, budú skutočným zážitkom. Adam sa obzvlášť teší na to, ako si spolu so Simou Martausovou strihne pesničku Holubička, z ktorej sa už stal obľúbený hit.

Vždy sa mi najviac páčili takzvané unplugged koncerty mojich obľúbených skupín, pretože skladby, ktoré som mal najradšej, na týchto koncertoch zneli úplne inak. Mali jedinečný zvuk a najmä – pri akustických koncertoch sa v takýchto obnažených verziách skladieb dostávajú do popredia slová a melódia, vysvetľuje Adam Ďurica.

Mladý hitmaker sľubuje, že každý jeden zo siedmich koncertov bude jedinečným hudobným zážitkom. Sám je zvedavý, ako jeho hity vyznejú v špeciálnych úpravách.

Na akustických koncertoch použijeme úplne nové nástroje, ktoré dávajú skladbám inú atmosféru. Práve atmosféra je totiž na akustických koncertoch vždy to unikátne. Aj tie najväčšie rockové kapely mali na unplugged koncertoch vždy veľmi príjemnú, pokojnú náladu. Veľmi sa teším na nové úpravy pesničiek, v ktorých použijeme husle, bendžo, dobro, nylonku, ukulele, ale aj rôzne perkusie, dodáva Adam Ďurica.

Na koncertoch bude mať obľúbený spevák skvelých hostí, navyše, všade chystá pre fanúšikov aj prekvapenia.

Pri niektorých skladbách sa rád pristavím a prezradím ako vznikli. Veľmi sa na tieto večery teším, najviac na mojich hudobných hosti, pretože s každým z nich ma niečo spája, a nie je to len hudba, uzatvára s úsmevom Adam Ďurica.

Adam Ďurica a hostia akustické koncerty:
25.03. Žilina (Peter Bič a Viktória Vargová z Peter Bič Project a Karmen Pál-Baláž)
02.04. Lučenec (Peter Bič a Viktória Vargová z Peter Bič Project a Karmen Pál-Baláž)
03.04. Zvolen (Sima Martausová)
04.04. Nitra (Peter Bič a Viktória Vargová z Peter Bič Project a Karmen Pál-Baláž)
05.04. Trenčín (Peter Bič a Viktória Vargová z Peter Bič Project a Karmen Pál-Baláž)
06.04. Prešov (Sima Martausová)
07.04. Martin (Sima Martausová)