Štefan Štec všetkým, ktorí milujú tradíciu

Všetkým, ktorí milujú tradíciu a nepoznajú hranicu, to je posolstvo albumu Štefana Šteca a skupiny Fajta. Ten prináša 16 nádherných skladieb a komplet vyšiel pod názvom Duje vitor. Medzi piesňami sa nachádza aj skladba Báči Jašov, ktorú predstavil už na jar tohto roka.

Okrem úprav ľudových skladieb tu poslucháči nájdu v netradičnom aranžmáne skladbu Vyvedený z miery kapely IMT Smile a rovnako titulnú skladbu Duje vitor, kde hudobný aranžmán na Štefanov text urobil Eddie Stevens, známy so spolupráce so skupinami Moloko, Zero 7, Freak Power, alebo aj s Janou Kirschner.

Veľmi sa teším, že už po roku sme vydali druhý album a že sa podaril presne tak, ako som si ho predstavoval. Volá sa Duje vitor, pretože je to naozaj taký nový vietor. Tentoraz sme sa s Fajtou snažili nájsť inovácie v tvorbe, a to hudobne aj textársky. Taktiež som sa snažil som sa pohrať aj s mojím hlasovým prejavom a pridali sme aj vokály. CD som venoval všetkým, ktorí milujú tradíciu a nepoznajú hranicu. Aj my sa totiž  prechádzame po rôznych rusínskych regiónoch, ale nekladieme hranice našej inšpirácii a tvorbe. Aby si aj o sto rokov mohol niekto povedať, že aha – tak títo do tradície prispeli vlastným podielom, teší sa spevák.