Neskrotná rieka aj múdrosť indiánov na festivale Expedičná kamera

Obľúbený festival cestovateľských a outdoorových filmov Expedičná kamera čaká 9. ročník, prostredníctvom ktorého diváci navštívia exotické miesta sveta i nedostupné kúty našej vlastnej krajiny. V kinách Cinemax sa podujatie uskutoční v utorok 13. marca 2018 o 18. hodine.

Medzinárodný filmový festival Expedičná kamera je jedným z najväčších podujatí svojho druhu na Slovensku i v susednej Českej republike. V tohtoročnom programe ponúka šesť dôkladne vybraných filmov, ktoré majú na svojom konte ocenenia z festivalov celého sveta, ale aj horúce domáce novinky. Nájdete medzi nimi svojho favorita?

Po význame slova DugOut budú pátrať dvaja mladíci v hlbinách amazonskej džungle, aby sa vrátili nielen s odpoveďou, ale aj hromadou mozoľov a nenahraditeľných zážitkov.

V snímke Oči Boha bude divák sledovať kajakársku expedíciu do Kirgizska, s ktorou v závere nahliadne do posvätných očí.

Poeticky ladený slovenský príbeh Teória šťastia je stretnutím dvoch generácií horských lezcov – odchádzajúca legenda dojme, vychádzajúca športová hviezda inšpiruje.

Film Oddaný na okamih prenáša pod hladinu nórskeho mora, do spoločnosti spievajúcich kosatiek.

Českú kinematografiu zastupuje film Back To Heights, zameraný na osud úspešnej slacklinerky (chodkyne po lane) a jej cestu po úraze naspäť do výšok.

Ďalšiu dávku adrenalínu zaistí snímka Nefritové vody, ktorá je viac ako len športovou reportážou z extrémneho novozélandského preteku v podaní dvoch odvážnych žien.

Viac informácií o filmoch a kompletný program festivalu, s možnosťou zakúpenia lístkov nájdete na webstránke spoločnosti Cinemax. Festival sa v rovnakom čase uskutoční v mestách Banská Bystrica, Košice, Nitra, Prešov, Skalica, Trnava (MAX) a Žilina.

Program festivalu Expedičná kamera:
18:00 Úvod (6 minút)
18:06 DugOut (53 minút)
18:59 Oči Boha (31 minút)
19:30 Teória šťastia (36 minút)
20:06 Prestávka
20:30 Oddaný (8 minút)
20:38 Back to Heights (15 minút)
20:53 Nefritové vody (26 minút)
21:30 Koniec festivalu