Ed Sheeran odpálil Bad Habits

Spevák Ed Sheeran zverejnil očakávaný singel Bad Habits. Vydáva sa na ňom prekvapivým smerom, skladbe dominuje výrazná basová linka a tanečný beat. Bad Habits je prvým oficiálnym sólovým singlom Eda Sheerana po dlhých štyroch rokoch. Je skvelé byť späť, vždy sa snažím seba a svoju hudbu posúvať novým smerom. Bad Habits je toho dôkazom, prehlásil spevák pred niekoľkými dňami, keď novinku oznamoval.

Vo videoklipe berie na seba vampírsku podobu. Napadlo ma, že všetky moje zlozvyky prichádzajú so zapadajúcim slnkom a miznú, keď slnko opäť vychádza. To je vlastne dosť upírske, priznal v jednom z rozhovorov. Kvôli natáčaniu si odfarbil vlasy na blond, čo na internete vtipne okomentoval: Bol som blonďákom iba tri dni. Ospravedlňujem sa všetkým ryšavcom, už sa to viackrát nestane.

Hudobne a autorsky mu s nahrávkou opäť vypomohol britský skladateľ a producent Fred Gibson a.k.a. Fred Again, s ktorým ryšavý spevák spolupracoval už na albume No. 6 Collaborations Project, alebo na minuloročnom akustickom vianočnom pozdrave fanúšikom Afterglow.

Novinka ihneď po vydaní atakovala vrchol britského rebríčka. Skladba je spevákovým desiatym singlom, ktorý sa v Anglicku stal číslom 1. Na ostrovoch sú úspešnejší už len Take That (12 singlov na prvom mieste), Madonna (13), Cliff Richards a Westlife (14), Beatles (17) a Elvis Presley (21).

Mám veľkú radosť a zároveň dúfam, že budúci týždeň ma porazí Three Lions, pretože vyhráme Euro, prehlásil spevák v narážke na prebiehajúci európsky futbalový šampionát a predpokladaný záujem o najpopulárnejšiu hymnu v Anglicku. Prezradil tiež, že nový album vyjde ešte tento rok a tanečne orientovaný singel Bad Habits nie je z neho typickou ukážkou.