Tri výročia – jeden album

Spevák Dan Bárta nahral s Big Bandom Českého rozhlasu spoločný album. S humorom jemu vlastným ho nazval I Killed This Song At Karaoke Last Night. Titul vychádza na CD, zároveň aj na vinylovej platni a na digitálnych službách.

Czech Radio Big Band Gustava Broma oslávil v roku 2020 osemdesiatiny, jeho zakladateľ Gustav Brom by sa v roku 2021 dožil stovky a Dan Bárta (vtedy ako spevák rockovej skupiny Alice) vydal svoj prvý album pred 30 rokmi. Vlastne teda hneď trojnásobne výročný album sa začal rodiť práve pri prípravách k narodeninám známeho orchestra.

Chystal sa koncert, ale prišlo čo prišlo. Dvakrát sa to prekladalo. Napokon Vlado Valovič navrhol, že keď to máme nacvičené a zaranžované, mohli by sme to nahrať. V jeden deň sme nahrali štyri veci. Bavilo ma to veľmi. Rád hrám s veľkou kapelou. Sú to veľmi šikovní chlapci, približuje vznik nahrávky Dan Bárta.

Dramaturgia je pestrá a slobodná: od hitu Human indie-rockových The Killers cez Fortune švédsko-japonskej skupiny Little Dragon až napríklad k novej, do angličtiny preloženej verzii Pramínku vlasů Jiřího Suchého (Big Band Twist), alebo piesne Intropicture z dielne Bártovej domovskej skupiny Illustratosphere.