Speváčka Janais predstavuje svoje Ilúzie

Nikdy sa neštylizovala do alternatívnej podoby. Tvorí srdcom, výlučne skladby chytľavé pre ňu, jej kapelu a fanúšikov. Voláme to zľahčene pop, no mne sa páčia obdobné melódie aj vo folkovejších či folklórnejších aranžmánoch. Hoci sa pieseň nestane hitom, predsa len môže byť chytľavá. Pokiaľ je hodnotná i textom, je to ono, usmieva sa speváčka Janais, ktorá už o pár dní vystúpi s najnovším repertoárom piesní z nového albumu Ilúzie v rámci slovenského turné.

Ilúzie ukazujú Janais v popovej polohe, ktorá je jej srdcu najbližšia. Speváčka netají, že z nového albumu má veľkú radosť. Ako prezradila, od vydania albumu Eufória uplynulo 5 rokov, Vianočná Janais vyšla koncom roka 2015, čo sú takmer tri roky: Som rada, že sa nám konečne podarilo nový album pekne uceliť. Nájdete na ňom viacero piesní, ktoré už v éteri slovenských rádií rotovali ako single – Blízko, Hlavolam, Nad hladinou či moja najnovšia pieseň v angličtine Shoulder. Za zmienku stojí i pár úplných noviniek a najznámejší slovenský šansón Čerešne, ktorý do francúzskeho jazyka preložil pán Ivan Sakala, prezrádza na margo piesní z nového albumu Ilúzie obľúbená interpretka.

Čo sa výberu miest koncertov týka, väčšina kapiel krstí nové albumy v hlavnom meste a ani Janais nebola až doposiaľ výnimkou. Tentokrát sa rozhodla pre menšiu zmenu: Turné k môjmu novému albumu Ilúzie je klubové, intímnejšie v porovnaní s každoročným, vianočným. Zvyknem sa rozhodovať pocitovo a chcela som spojiť koncert so symbolickým krstom vo viacerých slovenských mestách. Prísť k fanúšikom na stredné aj východné Slovensko. Prešov som zvolila z dôvodu, že pochádzam z jeho okolia. Z Banskej Bystrice je zas môj manžel, manažér a gitarista v jednom. V Bratislave žijeme, takže výber daných miest bol jednoznačný, dodáva sympatická speváčka.

25.10. Prešov, Wave
26.10. Banská Bystrica, Klub HaD
27.10. Bratislava, V-klub

Vianočná Janais 2018:
09.12. Košice, Kulturpark
12.12. Nitra, Synagóga
13.12. Bratislava, Slovenský rozhlas
14.12. Považská Bystrica, Vianočné trhy
20.12. Vranov nad Topľou, Estrádna sála