Legendárni Funkiez sú späť

Po dvoch rokoch sa vracia na hudobnú scénu legendárna funky kapela Funkiez s vibrujúcou novinkou Kým si. V klipe predstavili aj nového člena, 26 ročného Šimona Švidraňa, známeho už pod umeleckým menom Swibidie.

Kapela je na hudobnej scéne už od roku 2006. Síce nevydávali klipy, či nové songy, no ako kapela boli aktívni a hrávali na festivaloch či súkromných podujatiach. Frontmanom kapely ostala dlhoročná členka Alexandra Okalova, ktorá participovala na rôznych hitoch ako textárka, alebo aj ako sólo speváčka.

Zbožňujem funky, pretože tento štýl hudby šíri dobrú náladu a nesie pozitívny odkaz. Vždy, keď spoločne hráme, tak vidím, že ľudia sa bezprostredne bavia a neriešia nič na okolo. A to je pre mňa ten najdôležitejší odkaz našej hudby. Spája, a zároveň baví rozličných ľudí, hovorí speváčka.

Je mi cťou, že môžem byť súčasťou kapely, kde pôsobia špičkoví umelci, vážim si ich históriu a chuť spievať naplno pri vystúpeniach. Funk je pre mňa neskutočná energia a hudobný žáner, ktorý obnáša dosť vysokú mieru inštrumentality, takže tam musí byť citeľné aj dosť vysoké muzikantské vyzretie. Je potrebné mať k tomuto štýlu vysokú mieru profesionality a umeleckosti. Preto som nesmierne rád, že ma prijali ako plnohodnotného člena. Funk je pre mňa aj životný štýl, ktorý nakopne a doslova povedané – rozvibruje, takže som rád, že som súčasťou najlegendárnejšej slovenskej funky kapely, uzatvára Swibidie.