Juraj Hnilica splnil prianie Lucie Bílej

Pred dvoma rokmi požiadala niekoľkonásobná česká Slávica Lucie Bílá slovenského speváka Juraja Hnilicu, počas jeho vystúpenia v talentovej súťaži, o zloženie pesničky. Hoci pôvodne nevedel, kde začať, podarilo sa. Napísal dojemnú, kompletne autorskú pesničku, ktorú venuje všetkým mamičkám.

Počas pôsobenia v televíznej šou som mal česť spoznať osobne Lucku Bílu. Povedala mi, že by som jej mohol skúsiť zložiť pieseň. Bola to pre mňa veľká motivácia, ale nevedel som, kde začať, spomína Juraj Hnilica, ktorý má tento rok za sebou ďalšie úspešné česko-slovenský mini turné.

Na ďalšej schôdzke so speváčkou dostal Hnilica nielen nápad, ale aj silnú motiváciu. Na jednej návšteve mi Lucka povedala, že má chorú mamičku a že by chcela, aby jej zaspievala. Vravela, ako sa toho bojí. Mohla by si totiž potom povedať, že už môže odísť. Tieto slová mi zostalo zapísané v duši a po odchode som nerozmýšľal nad ničím iným, prezrádza empatický Juraj. Rozhodol som sa, že skúsim napísať pieseň, ktorú by Lucka mohla zaspievať mamičke. Keď už som mal pieseň hotovú, dozvedel som sa nešťastnú správu o úmrtí speváčkinej mamičky, vysvetľuje Juraj dôvod, prečo pesničku, ktorú pomenoval Se skrývam, nakoniec naspieval sám.