Peter Nagy očaril Slovensko, pridáva špeciálny vianočný Pianko koncert

Peter Nagy na bratislavskom koncerte Pianko Tour 2017 (Foto: René Miko / NK Factory)

Presne 14 vypredaných koncertov po celom Slovensku, nadšení fanúšikovia a standing ovations. Také bolo Pianko Tour Petra Nagya, s ktorým sa predstavil od Bratislavy až po Humenné. Legendárny spevák a skladateľ zahral nestarnúce hity aj poetické balady v jedinečných intímnych aranžmánoch. Sprevádzal ho klavirista Pavol Bartovic a sláčikové kvarteto pod vedením Milana Adamca. Pre obrovský úspech pridáva Peter Nagy 13. decembra špeciálny vianočný koncert v Piešťanoch.

Samozrejme ma to hreje pri srdci. Čo viac si môže muzikant želať? Splnili sa mi očakávania. Piesne, ktoré mnohí vôbec nepoznali, dnes znova hrám na koncertoch. Piesne ktoré mi dali omnoho viac práce, než známe hity. Tie texty sú o tom, čo som si kedysi o svete myslel, a vo väčšine prípadov to platí dodnes, rekapituluje Peter Nagy.

Peter Nagy predviedol na turné majstrovské spevácke aj gitarové výkony. A tradične sa predstavil aj ako skvelý moderátor a rozprávač. Fanúšikovia ho prekvapili tým, že poznali piesne, ktoré bežne nerotujú v rádiách.

V aranžmánoch so zvukom klasického klavíru a sláčikového kvarteta zrazu vynikne nielen melódia, ale aj význam textov. Pri spievaní v tomto koncertnom programe môžem pritlačiť na význam jednotlivých slov v texte. Videl som v publiku výrazy porozumenia aj slzy dojatia. A to vôbec nepreháňam. Spievam pre svoje publikum, pre ľudí, ktorí dozrievali so mnou. A to je viac ako bežné publikum. Fanúšikovia píšu krásne dojmy z koncertov na sociálnej sieti. Mám z toho radosť, takú naozajstnú umeleckú radosť, neskrýva nadšenie Peter Nagy.

Pre veľký úspech pridáva Peter Nagy špeciálny vianočný koncert v Piešťanoch. V stredu 13. decembra sa v Dome umenia predstaví spolu s klaviristom Pavlom Bartovicom a sláčikovým kvartetom.

Koncert Pianko má vo svojom logu horiacu sviečku. To nie je náhoda. Na pódiu počas predstavenia horia takisto sviečky. Ich tichý plameň symbolizuje pokoj a zastavenie sa v čase. Pierka holubov sú ďalší symbol ako túžba po slobode a lietaní. Rozdal som ich stovky na turné. Len tak, aby sme si spomenuli, že sloboda mysle je o splnení snov, o lietaní. A všetko je v našej hlave, a nie v tom, čo ti vnucujú iní. Pracoval som na tom projekte vyše roka. Som autorom aj jednoduchej klávesovej scény. Ale dokopy obrazovo aj zvukovo je to ucelené a má to zmysel, smerovanie. Celý program Pianko je o túžbe spomaliť život. Je to o dobrej vôli, o rozhovore každého so sebou samým. Nežijeme totiž kvalitne, žijeme iba rýchlo, uzavrel Peter Nagy.